Misterium Drogi Krzyżowej

Data rozpoczęcia: 01 kwietnia 2012 godz. 19:00
Miejscowość: Trzebinia
Organizator: Parafia św. App. Piotra i Pawła w Trzebini
Udział: Bezpłatny

Już niebawem, w najbliższą Niedzielę Palmową Jezus wyruszy w Drogę Krzyżową. Przejdzie pośród zwykłych ludzi, biorąc ich krzyże na Siebie i poniesie je na Golgotę. Upadnie, spotka Matkę, Weronikę, Szymona... ale i każdego z nas. To my będziemy Go prowadzić na górę, gdzie odda Swoje Życie za nas, to my wbijemy gwoździe, to my będziemy świadkami Jego śmierci… Jego Miłości…

Współczesne krzyże, takie jak choroba, niepełnosprawność, uzależnienie czy społeczne odrzucenie…
Współczesne gwoździe…
Współczesna Golgota…

Tak będzie wyglądać nasza Droga Krzyżowa kolejny raz zorganizowana w Trzebini, przez dobrze już wszystkim znaną z takich sztuk jak „zmartwychPOWSTANIE", „Misterium Wojenne”, „Zakład” czy „Fesch”, Grupę Misterium.

Misterium rozpocznie się przed głównym wejściem do świątyni. Pierwsze osiem stacji zaplanowano na zewnątrz, w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła (parking, plac, scena przed palcem), kolejne sześć wewnątrz świątyni.

Zamierzeniem reżysera Marcina Kobierskiego jest utrzymanie charakteru nabożeństwa, mimo znacznego rozbudowania formy. Rozważania treści danej stacji będą teatralizowane. Pojawią się monologi, dialogi. Każda stacja będzie skupiona wokół problemów dzisiejszego człowieka, które zostaną ściśle powiązane z wydarzeniami Męki Pańskiej.

Termin: 1 kwietnia 2012, początek godz. 19.00
Miejsce: Parafia św. App. Piotra i Pawła w Trzebini
Reżyseria: Marcin Kobierski (aktor Teatru Bagatela w Krakowie)
Występują: aktorzy Grupy Misterium


Przyjdź, przeżyj, zastanów się nad własnym życiem...
Czy na co dzień nie pomagasz w powtórnym ukrzyżowaniu Jezusa?
Stań się uczestnikiem tej drogi, bo przecież Chrystus umarł także za Ciebie.
Nie pozwól by On poszedł sam!