Modlitwa przez taniec

Data rozpoczęcia: 04 maja 2012 godz. 17:00
Data zakończenia: 06 maja 2012 godz. 15:00
Miejscowość: Katowice-Brynów
Kontakt:
MIEJSCE: Ośrodek Profilaktyczno-Szkoleniowy im. ks. F. Blachnickiego,
ul. Gawronów 20, 40-527 Katowice-Brynów

E-mail: kontakt@osrodek-brynow.pl
Tel. (32) 205 39 22

e-mail: diakoniatanca@emmanuel.pl
Tel.: 665689414
Udział: Płatny
Koszt udziału: 120zl

Zastanawiasz się, czy można połączyć sprawy tak różne jak taniec i modlitwa ? Współczesnemu człowiekowi taniec kojarzy się raczej z przyjemnością i rozrywką.


Czy może on jednak pełnić jeszcze inną rolę? Jesteśmy diakonią tańca działającą przy Stowarzyszeniu Katolickiej Wspólnoty Emmanuel. Wspólnota działa w ramach Ruchu Światło Życie i gromadzi się przy kaplicy Miłosierdzia Bożego w Katowicach na ul. Różyckiego.

To było zupełnie zaskakujące dla nas zaproszenie, które odkrywaliśmy w naszych sercach przez wiele lat, by... tańczyć na chwałę Boga. Taniec był dla nas przyjemnością, możliwością wyrażenia siebie, nikt z nas nie myślał o nim jako modlitwie. Teraz patrząc wstecz możemy z całą pewnością powiedzieć, że:

 

TO BÓG ZAPROSIŁ NAS DO TAŃCA NA JEGO CHWAŁĘ, niejako poprosił nas o taniec..

 

Czas rekolekcji, oprócz konferencji i wspólnej modlitwy (w tym też Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu) połączony będzie z nauką tańców do znanych i mniej znanych pieśni chwały.

 

Aby uczestniczyć w rekolekcjach nie potrzeba posiadać specjalnych umiejętności czy przygotowania tanecznego. Tańce są bardzo proste i może tańczyć je naprawdę każdy.

 

Zaliczka: 50 zł płatna do 20.04.2012 na konto Ośrodka:
PKO BP SA 50 1020 2313 0000 3302 0185 7267
( dopisek” Rekol. Modl. Przez Taniec” V.2012)

 

CO TRZEBA WZIĄĆ ZE SOBĄ?

 

  • • Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu
  • • notatnik
  • • buty i strój wygodny do tańczenia (nie chodzi o strój sportowy, ale o taki, który nie krępuje ruchów; obuwie zabezpieczające przed poślizgiem na kamiennej posadzce)
  • • śpiwór !

Podczas rekolekcji będzie można zakupić materiały pomocnicze:


książeczki z opisem ułożonych przez nas tańców oraz płyty z zapisem filmowym naszych tańców, które mogą być przydatne w nauce modlitwy tańcem we wspólnotach i grupach modlitewnych.