Nasz Świat w Twoim mieście - mobilna wystawa

Data rozpoczęcia: 20 sierpnia 2011 godz. 15:00
Miejscowość: Warszawa
Organizator: Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu"
Kontakt:
783135003, 791910637
Udział: Bezpłatny

Od kilku miesięcy krąży po Polsce multimedialna ciężarówka - mobilna wystawa, która w interaktywny sposób przybliża problematykę edukacji globalnej - ideę sprawiedliwego handlu, milenijnych celów rozwoju czy praw człowieka.

Jej specjalnie zaadaptowane wnętrze wyposażone jest w sprzęt multimedialny, a także oryginalne eksponaty z krajów Globalnego Południa, które w obrazowy sposób przybliżą życie mieszkańców innych kontynentów oraz problemy i wyzwania współczesnego świata. Dzięki multimedialnym narzędziom każdy odwiedzający będzie miał możliwość zapoznania się z interesującymi historiami osób pochodzących m. in. z Ameryki Południowej i Afryki. Głównym celem projektu jest przybliżenie młodym ludziom realiów życia w krajach rozwijających się oraz zwiększenie świadomości na temat globalnych współzależności, dostępu do edukacji, zwalczania chorób oraz eliminacji ubóstwa.

Glocal Tour to efekt 3-letniego przedsięwzięcia realizowanego przez Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu" we współpracy z organizacjami z Niemiec, Włoch i Rumunii.

Od 17 sierpnia wystawę można ogladać w Warszawie, od poniedziałku do soboty od godziny 9 do 19. Do 13 września miejscem postoju ciężarówki jest Plac Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Następnie wystawa stanie pod Fortem Wola (do 22 września).

Wstęp na wystawę, opieka przewodnika oraz rozdawane materiały edukacyjne są bezpłatne. Średni czas zwiedzania wynosi 45 minut. Wizytę grup zorganizowanych należy zgłosić telefonicznie co najmniej 2 dni przed wizytą pod numerem 783135003 lub 791910637. Po odwiedzeniu ciężarówki istnieje możliwość umówienia się na bezpłatne warsztaty pogłębiające tematykę poruszaną na wystawie.

Etniczny Wjazd pod Pałac Kultur - pod tym hasłem 20 sierpnia w godzinach od 15.00 do 17.30 odbędzie się uroczyste otwarcie Glocal Tour na Placu Defilad.

Będzie wielokulturowo i różnorodnie. W programie przygotowano takie atrakcje jak warsztaty tańca afrobrazylijskiego, warsztaty bębniarskie, pokazy Capoeira. Najmłodsze osoby odwiedzające w sobotę wystawę będą miały okazję nauczyć się jak zrobić afrykańską zabawką oraz przyswoić kilka przydatnych hiszpańskich słów, podczas lekcji pod baobabem.

Więcej informacji na stronie: www.glocaltour.org

Zapraszamy! DEON.pl jest patronem medialnym wystawy.