Noc Muzeów na Bielanach 2024

Data rozpoczęcia: 18 maja 2024 godz. 17:00
Data zakończenia: 18 maja 2024 godz. 23:57
Miejscowość: Warszawa, Dewajtis 3,Dobre Miejsce
Organizator: Urządz Dzielnicy Bielany M. St. Warszawy, Dobre Miejsce
Kontakt:
kultura@dobremiejsce.org
Udział: Bezpłatny

Wyjątkowa Noc Muzeów na Bielanach!: Z radością pragniemy poinformować, że udało nam się zakwalifikować do tegorocznej Nocy Muzeów w Warszawie! Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzania wyjątkowego Kompleksu Pokamedulskiego, który mieści się na Dewajtis 3!

18 maja, mieszkańcy Warszawy oraz miłośnicy historii i kultury mają niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - Nocy Muzeów na Bielanach. Tego dnia odwiedzający będą mieli szansę zagłębić się w bogate dziedzictwo kulturowe i religijne Kompleksu Pokamedulskiego, który skrywa wiele fascynujących historii i tajemnic.

DATA: 18 maja 2024 r., start wydarzenia o godz. 17:00
MIEJSCE: Warszawa, ul. Dewajtis 3, Parafia Bł. E. Detkensa
BILETY: Wstęp wolny (wymagana rejestracja na wybraną turę zwiedzania)


HARMONOGRAM CAŁEGO WYDARZENIA:

1. 17:00 - spektakl "Zagłowa Swatem"
2. Tury Zwiedzania:
I Tura - godz. 18:30 - ZAREZERWUJ WEJŚCIÓWKĘ na www.dobremiejsce.org
II Tura - godz. 20:30 - ZAREZERWUJ WEJŚCIÓWKĘ
*Miejsce zbiórki: Warszawa, Dewajtis 3, wejście E (naprzeciwko Kościoła Pokamedulskiego).
3. 22:30 - koncert J. Mioduchowskiej i K. Tkaczyka z zespołem - Link do artykułu - https://dobremiejsce.org/mioduchowska-tkaczyk-z-zespolem/

Noc Muzeów na Bielanach! Historyczny Klasztor pokamedulski stanie otworem dla Warszawiaków. W programie zwiedzanie z przewodnikiem przestrzeni muzealnych (Eremitoria i Skarbiec), Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP - dawny Kościół Pokamedulski - perła baroku, najcenniejszy zabytek Bielan, Podziemi Kamedulskich i Domku Zakonnika (Eremitorium nr. 13) z oryginalnym wystrojem.

Ponadto uczniowie PLO Archutowskiego zaprezentują spektakl "Zagłowa Swatem" H. Sienkiewicza, a całość wydarzenia zamknie koncert Joanny Mioduchowskiej i Krzysztofa Tkaczyka z zespołem, którzy w klimatycznej piwnicy artystycznej Podziemi Kamedulskich zagrają autorskie utwory poetycko-literackie. W programie premiera utworu "Kozły oporowe" zainspirowanego kazaniem ks. Wojciecha Drozdowicza.