Obozy językowe po katolicku

Data rozpoczęcia: 13 sierpnia 2012
Data zakończenia: 22 sierpnia 2012
Miejscowość: Brenna k/Wisły
Organizator: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej
Kontakt:
tel./fax: 22 257 87 36, emka@warszawa.ksm.org.pl
Udział: Bezpłatny

Z lupą można szukać we współczesnych podręcznikach do nauki angielskiego czytanek o niedzielnej wyprawie do kościoła, odpowiedzialnej miłości czy patriotyzmie. Bez problemu za to znajdziemy tam teksty o rozbitych rodzinach i innych patologiach. Czy tak musi być? Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży postanowiło zaradzić temu problemowi.

Każda treść przekazywana młodemu człowiekowi ma wpływ na kształtowanie jego systemu norm i wartości. Żadna treść nie jest neutralna – mówi Michał Baran, prezes KSM Archidiecezji Warszawskiej. Dlatego też młodzi zrzeszeni w KSM organizują wakacyjne obozy językowe, na których, oprócz skutecznej nauki języków obcych, odbywa się również proces wychowania młodzieży w duchu wartości katolickich. Nie chcemy być natarczywi w przekazie wartości. Cały proces wychowania dokonuje się przez specjalnie tworzone dla nas podręczniki, postawy i zachowania nauczycieli jak i wychowawców oraz całą atmosferę obozu – dodaje Michał Baran.

Na obozach organizowanych przez KSM młodzież korzysta z podręczników przygotowanych przez dra Marka Kuczyńskiego, pracownika naukowego i członka Akcji Katolickiej. Materiały jego autorstwa zostały stworzone w ten sposób, aby rozwijać wszystkie umiejętności językowe, a także umiejętności pozajęzykowe: spostrzegawczość, systematyczność i koncentrację. Uczestnicy obozów będą uczyli się języków obcych w małych grupach przez 5 godzin każdego dnia. Ponadto czekają na nich zajęcia rozwijające ich zainteresowania, takie jak taniec czy jazda konna.

Obozy językowe organizowane są przez KSM w ramach szkoły językowej „eMKa” (skrót od: młodzież katolicka). Szkoła ta została założona już 15 lat temu przez samych KSM-owiczów, którzy dostrzegli problem „politycznie poprawnych” podręczników. Obecnie wieloletnie doświadczenie pozwala na ciągłe podnoszenie jakości obozów oraz ich rozwój. Bogata oferta miejsc, poziomów zaawansowania i zajęć dodatkowych towarzyszących nauce pozwala każdemu wybrać coś dla siebie.
Co roku, kilkaset osób uczestniczy w obozach „eMKi”.

KSM w Warszawie w tym roku organizuje obozy w Brennej k. Wisły oraz Białym Dunajcu z nauką języka angielskiego, niemieckiego lub włoskiego.

Szczegółowe informacje o obozach można znaleźć na stronie: www.warszawa.ksm.org.pl