Pallotyński Tryptyk

Data rozpoczęcia: 26 listopada 2011 godz. 14:00
Data zakończenia: 27 listopada 2011 godz. 13:00
Miejscowość: Konstancin Jeziorna
Organizator: Instytut Pallottiego
Kontakt:
www.pallotti.pl
Udział: Płatny

Pallotti - Człowiek to temat najbliższego, VIII Sympozjum Instytutu Pallottiego, które odbędzie się w pallotyńskim domu w Konstancinie-Jeziornie, w dniach 26-27 listopada br.

Sympozjum PALLOTTI-CZŁOWIEK jest pierwszym, otwierającym cykl spotkań w ramach jubileuszowego Tryptyku z okazji 50-lecia kanonizacji św. Wincentego Pallottiego. To spojrzenie - bardziej z bliska - na św. Wincentego Pallottiego, w jego człowieczeństwie. Jakim człowiekiem był Wincenty Pallotti? Co miało wpływ na kształt Jego człowieczeństwa? Czy Pallotti może być przewodnikiem w odkrywaniu tajemnicy naszego człowieczeństwa? Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy poszukiwać w czasie listopadowego spotkania.

Swoje referaty wygłoszą eksperci od Pallottiego. Ksiądz dr Jan Kupka SAC będzie mówił o korzeniach rodzinnych Pallottiego, ks. dr hab. Stanisław Zarzycki SAC o osobowości i rozwoju ludzkim Wincentego Pallottiego, a ks. dr Stanisław Stawicki ukaże postać Wincentego w relacjach. Znany aktor serialu Plebania Stanisław Górka poprowadzi wieczór z listami Pallottiego pt. Utrwalona obecność.

Sympozjum będzie transmitowane na stronie Pallotyńskiego Radia Inteernetowego www.pallotti.fm . Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pallotti.pl

Konstancińskie sympozja odbywają się od 2008 roku. Organizowane są przez Instytut Wincentego Pallottiego, mający swoją siedzibę w Konstancinie Jeziornej.