poświęcenie obrazu i koncert dla Jana Pawła II

Data rozpoczęcia: 18 maja 2011 godz. 11:00
Miejscowość: Katedra Polowa WP
Udział: Bezpłatny

Żołnierze, funkcjonariusze i pracownicy służb mundurowych dziękować będą za beatyfikację Jana Pawła II podczas Mszy św. sprawowanej w Katedrze Polowej WP 18 maja. Podczas Eucharystii, która rozpocznie się o godz. 11.00 odsłonięty i poświęcony zostanie obraz błogosławionego Jana Pawła II. Po Mszy św. odbędzie się okolicznościowy koncert Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
Z okazji uroczystości biskup polowy WP Józef Guzdek wystosował list do wiernych diecezji wojskowej, w którym zaprasza do udziału w Mszy dziękczynnej i koncercie. Ordynariusz wojskowy podkreśla w liście, że duszpasterstwo wojskowe wdzięczne jest Ojcu świętemu „za odnowienie w 1991 r. struktur ordynariatu polowego, podstawy prawne jego funkcjonowania oraz wielką życzliwość dla ludzi w mundurach”.

 „Nauczanie Ojca Świętego było i nadal jest inspiracją dla żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych oraz umocnieniem w realizacji niełatwego powołania w służbie pokoju, bezpieczeństwa i wolności narodów”- napisał bp Guzdek.

 Podkreśla też, że udział w uroczystości może być „okazją do spotkania z osobą Jana Pawła II, wspólnej modlitwy i refleksji nad jego przesłaniem skierowanym do wojska i służb mundurowych”.

(KAI / wm)