Premiera książki Tomáš Kulka "Sztuka i jej wartości. Logika krytyki artystycznej" i debata.

Data rozpoczęcia: 04 września 2026 godz. 16:00
Data zakończenia: 04 września 2026 godz. 18:00
Miejscowość: Wrocław
Organizator: Galeria Miejska we Wrocławiu
Kontakt:
Galeria Miejska we Wrocławiu
ul. Kiełbaśnicza 28
50-109 Wrocław

www.galeriamiejska.pl
Udział: Bezpłatny

Serdecznie zapraszamy na premierę książki Tomáš Kulka "Sztuka i jej wartości. Logika krytyki artystycznej" połączoną z debatą w Galerii Miejskiej we Wrocławiu. 

 

Galeria Miejska we Wrocławiu wydaje w tym roku fundamentalną pozycję prof. Tomasza Kulki „Sztuka i jej wartości”. Autor jest uczniem Karla Poppera, założycielem katedr estetyki w Jerozolimie i Tel Awiwie oraz Helsinkach. Po 1989 roku i powrocie z emigracji był profesorem na Uniwersytecie im. Karola w Pradze. Uważany jest za jednego z najważniejszych estetyków na świecie.

 

Z tej okazji 4 września (piątek) o godzinie 16:00 w Galerii Miejskiejodbędzie się debata estetyczno – aksjologiczna z udziałem Autora oraz prof. Bogusława Jasińskiego oraz prof. Damiana Leszczyńskiego. Moderatorem rozmowy będzie Mirosław Jasiński – dyrektor Galerii. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sztuką i refleksją o niej.

 

Opracowanie graficzne książki – Joanna Skrzypiec.