Rekolekcje ewangelizacyjne

Data rozpoczęcia: 16 września 2012
Miejscowość: Szczecin
Organizator: Odnowa w Duchu Świętym, Kuria Metropolitalna Szczcińsko - Kamieńska, Zamek Książąt Pomorskich
Kontakt:
Lucyna Kaczyńska
e-mail: upin12@gmail.com
Udział: Bezpłatny

Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne „Jezus żyje!”, które odbędą się w dniach: 16 – 18 września 2012 (niedziela - wtorek) w Bazylice Archikatedralnej p.w. św. Jakuba w Szczecinie.
Rekolekcje poprowadzi je o. Remigiusz Recław SJ, jezuita, pochodzący z Koszalina i kilkunastoosobowy zespół ewangelizacyjny „Mocni w Duchu” z Łodzi.
Godziny Mszy św. w niedziele: 7.30, 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 (z udziałem kandydatów do sakramentubierzmowania), 18.00, 21.00O (z udziałem młodzieży akademickiej).
Godzina Mszy św. w poniedziałek i wtorek: 18.00.
Ostatniego dnia rekolekcji odprawiona zostanie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

W niedzielę 16. września o godz. 15.30 odbędzie się koncert ewangelizacyjny (wstęp wolny) na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich (szczegółowy program rekolekcji jest zamieszczony na plakatach wywieszonych w gablotach parafialnych i innych miejscach naszego miasta).

MOCNI W DUCHU
są Zespołem Wokalno-Ewangelizacyjnym z Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi, istniejącym od prawie 25 lat. Nazwa "Mocni w Duchu" oznacza - o tyle mocni, o ile słabi, pokładający nadzieję w Panu. Uczestniczyli w ewangelizacjach w kościołach, salach, na lotnisku, stadionach, w halach sportowych, filharmonii, aulach uniwersyteckich i szkolnych, w małych i dużych spotkaniach, w kraju i zagranicą. Mają szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury, sztuki sakralnej oraz działalności społecznej i ekumenicznej. Założycielem, opiekunem, przyjacielem i Ojcem był przez lata dla członków Zespołu O. Józef Kozłowski SJ, który w maju 2003 roku odszedł do Pana.
Nagła choroba i śmierć o. Józefa zainicjowała Niedzielne Spotkania Ewangelizacyjne. Początkowo obejmowały one parafie diecezji łódzkiej, a później rozszerzyły się na całą Polskę. Posługa polega na śpiewie i głoszeniu świadectwa wiary na wszystkich mszach świętych oraz na graniu koncertów ewangelizacyjnych. Charakterystyczne dla tej posługi jest to, że ze swoim niepowtarzalnym sposobem przepowiadania Mocni w Duchu docierają do bardzo szerokich środowisk w wielkomiejskich ośrodkach, miasteczkach i na wsiach. Prowadzili rekolekcje w bardzo wielu miejscach w Polsce, Europie, USA i Kanadzie.
Zespół wydał 14 kaset audio, 13 płyt CD i film video pt. "Rozraduj się w Panu", w którym zawarł swój wkład w dzieło nowej ewangelizacji.
Mocni w Duchu byli pierwszy raz w Szczecinie 1 października 2008. Wtedy była sprawowana Msza św. z modlitwą uzdrowienia. W grudniu 2009 odbyły się rekolekcje adwentowe w parafii p.w. Przemieniania Pańskiego dla parafian i członków grup Odnowy w Duchu Świętym naszej archidiecezji. Po tych rekolekcjach był zorganizowany Wieczór Miłości u Ojców Jezuitów.

Rekolekcje ewangelizacyjne będą ważnym wydarzeniem dla Mieszkańców naszego miasta i archidiecezji. Dlaczego? Posługa ewangelizacyjna o. Remigiusza i „Mocnych w Duchu” jest żywym świadectwem tego, że JEZUS ŻYJE I DZIAŁA, TU I TERAZ, POŚRÓD SWEGO LUDU!

Serdecznie Państwa zapraszamy z Rodzinami, przyjaciółmi, sąsiadami czy znajomymi, aby każdy mógł doświadczyć potęgi miłości Boga, odmieniającego oblicze naszej szczecińsko-kamieńskiej Ziemi.