Rekolekcje Nie lękaj się lęku!

Data rozpoczęcia: 01 października 2021 godz. 18:00
Data zakończenia: 03 października 2021 godz. 15:00
Miejscowość: Loretto 1 Wyszków
Organizator: Siostry loretanki Prowadzenie ks. Tomasz Podlewski
Kontakt:
510099949
Udział: Płatny
Koszt udziału: 250 zł

Informacja i formularz zgłoszeniowy

1 – 3 października 2021 Rekolekcje Nie lękaj się leku REKOLEKCJE DLA  WRAŻLIWYCH, ZATROSKANYCH I NIEPEWNYCH

    Zapraszamy na weekendowe rekolekcje osoby świeckie, konsekrowane i kapłanów.

Moje serce jest jak gleba. To dobrze, bo z jednej strony zrodzi mi to, co się w nim zasieję. Ale z drugiej – potrafi owocować także tym, czym karmi je codzienność. I to często bez mojego udziału… Może się okazać, że odpowiedzią serca na wyzwania dzisiejszego świata – i wcale nie chodzi tu wyłącznie o pandemię – będzie niepewność, obawa czy lęk. Ludzkie serce potrafi być bezbronne wobec presji codziennych obowiązków, wymagań zawodowych, trudów powołania czy po prostu szybkiego tempa życia. Nadmierna troska może sprawić, że serce zacznie uginać się pod ciężarem stresu i napięcia, a brak przestrzeni ciszy i odpoczynku ducha w ciągu doby jest w stanie doprowadzić je do przewlekłego zaniepokojenia. Wszystko to może mieć wyraźne przełożenie na relację z Jezusem, przeżywanie modlitwy, wewnętrzną wolność i dojrzałość w wierze…

Czym właściwie jest pewność siebie? Czy jedynym sposobem na przetrwanie w codzienności jest mentalność wojownika? W czym ulokować serce, aby doświadczyć wewnętrznej stabilności? Czy wrażliwość to słabość? Czy lęku trzeba się pozbywać za wszelką cenę?

Co mówi Biblia o wrażliwości i jaka jest Jezusowa recepta na niepokój? W jaki sposób zalęknione serce może się otworzyć na zażyłość i przyjaźń z Jezusem? Czy przed Bogiem trzeba się krępować z powodu nadmiernych trosk i obaw? I wreszcie: czy lęk musi świadczyć o braku ufności względem Niego?

Rekolekcje będą okazją do poszukiwania odpowiedzi i inspiracji w oparciu o Słowo Boże, dzieła świętych, nauczanie Kościoła oraz naukowe teksty z zakresu teologii i psychologii.

Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00, zakończenie w niedzielę o godz. 15.00. W programie: konferencje, medytacja Słowa Bożego, adoracja, Eucharystia, możliwość spowiedzi świętej i rozmowy.

Rekolekcje prowadzi ks. Tomasz Podlewski

Zapisy i informacja: e-mail: centrum@loretto.pl  tel.: 510 099 949, 29/741 17 87