Rekolekcje Szkoły Kontaktu z Bogiem w Częstochowie

Data rozpoczęcia: 31 stycznia 2011 godz. 18:00
Data zakończenia: 04 lutego 2011 godz. 12:00
Miejscowość: Częstochowa
Organizator: Szkoła kontaktu z Bogiem
Kontakt:
607 227 227 lub skb@jezuici.pl
Udział: Płatny
Koszt udziału: 140 zł

 

Szkoła Kontaktu z Bogiem to trzy i pół dnia intensywnej nauki modlitwy oparte na duchowości św. Ignacego. Przeznaczona jest dla młodzieży w wieku od 16 do 25 lat, która pragnie, aby jej wiara nie była tylko tradycją.


Opuszcza się wówczas miejsce zamieszkania, aby w klimacie milczenia i przebywania z Bogiem pogłębić swoje życie duchowe. Uczestnicy Szkoły uczą się przede wszystkim medytacji, która jezuici praktykują już od prawie pięciuset lat. Oprócz tego młodzi nabierają świeżego spojrzenia na Pismo święte i sens swojego życia.


Często ludzie pytają, jak mniej więcej wygląda plan dnia na Szkole Kontaktu z Bogiem. Otóż codziennie robione są cztery medytacje. Każda z nich jest poprzedzona krótkim wprowadzeniem. Codziennie jest msza św., indywidualny spacer, trzy posiłki, czas na lekturę Pisma świętego oraz piętnastominutowa rozmowa z osobą zakonną, która towarzyszy w nauce modlitwy.

Osoba, która przyjeżdża na szkołę powinna zabrać, oprócz osobistych rzeczy: PISMO ŚW. (Starego i Nowego Testamentu), zeszyt, coś do pisania, BUDZIK (nie pozwalamy używać komórek jako budzików) i śpiwór.

              

 

 

Więcej na www.skb.vel.pl