Rekolekcje w życiu codziennym - FUNDAMENT

Data rozpoczęcia: 04 marca 2012 godz. 18:00
Data zakończenia: 25 marca 2012 godz. 18:00
Miejscowość: Poznań
Organizator: Wspólnota Życia Chrześcijańskiego
Udział: Bezpłatny

W Wielkim Poście Wspólnota Życia Chrześcijańskiego we współpracy z oo. Jezuitami zorganizuje rekolekcje w życiu codziennym. Formuła rekolekcji nawiązuje do Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego Loyoli, czyli rekolekcji ignacjańskich.

 

Rekolekcje przeznaczone są dla wszystkich osób, które mają w sobie pragnienie bliższego poznania Boga i nawiązania z Bogiem osobistej relacji. Szczególnie zapraszamy tych, którzy z ważnych powodów (np. opieka nad małymi dziećmi, zdrowie, praca) nie mogą odprawić rekolekcji zamkniętych w jednym z domów rekolekcyjnych prowadzonych przez oo. Jezuitów.

 

Rekolekcje będą trwały trzy tygodnie. Każdego dnia rekolektant samodzielnie, w dogodnym dla siebie miejscu i czasie odprawi 45-minutową medytację metodą ignacjańską, W każdą niedzielę o godz. 18.00 będzie wspólna Eucharystia, a po Eucharystii konferencja omawiająca wybrane elementy duchowości ignacjańskiej oraz treści medytacji na kolejny tydzień. Raz w tygodniu przez okres trwania rekolekcji, rekolektant będzie miał możliwość rozmowy z kierownikiem duchowym. Czas i termin spotkania rekolektant osobiście ustali z kierownikiem duchowym, tak, aby każdej ze stron pasowało.

http://www.wzch.poznan.pl/rekolekcje

Jeśli szukasz głębokiej relacji z Bogiem i/lub jej odnowienia, odświeżenia, pogłębienia - zastanów sie czy nie jest to czasem zaproszenie dla Ciebie. Forma rekolekcji jest wymagająca i niełatwa, ale do zrobienia! Też dla tych co nie chcą iść na łatwiznę i chcą się zmierzyć ze sobą, lubią wyzwania (mężczyźni!!). Jeśli zdecydujesz się w nich uczestniczyć, i wejdziesz w nie z otwartym sercem i pragnieniem nawrócenia - zapewne tego doświadczysz. Są to rekolekcje nietypowe i wyjątkowe - świadczą o tym ci, którzy w nich uczestniczyli: 2 lata temu około 50 osób, w zeszłym roku - ponad 100.