REKOLEKCJE WEEKENDOWE - „SAM ŻYJ I DAJ INNYM ODPOCZĄĆ” - NAUKA STAWIANIA GRANIC

Data rozpoczęcia: 07 grudnia 2012 godz. 17:00
Data zakończenia: 09 grudnia 2012
Miejscowość: Polanica - Zdrój
Organizator: Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi oraz Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu Ołtarza
Kontakt:
Polanica Zdrój - Klasztor Chrystusa Króla, ul. Reymonta 1
kom. 503 356 993; email: o.zdzislawszymsscc@wp.pl
Udział: Płatny
Koszt udziału: ofiara

 

Rekolekcje weekendowe to czas poświęcony Panu Bogu i sobie samemu na pracę nad doskonaleniem swego charakteru. Podczas tych rekolekcji zajmiemy się tematem wyznaczania granic i szanowania ich u innych. Czasami bywa tak, że czujemy się nadużywani przez innych, brak nam prywatności a kiedy indziej to my nie szanujemy naszego bliźniego przez nadmierne kontrolowanie itd. To wszystko prowadzi nas do frustracji i złego samopoczucia. Próbujemy przed tym uciekać, ale dokąd?

 

Granice nie są rzeczą wrodzoną. Kształtują się w trakcie naszego życia. Aby dojrzeć do prawdomówności, odpowiedzialności, wolności i pełni miłości, musimy uczyć się od dziecka wyznaczania i respektowania granic.


Można przyjąć umownie, że system granic składa się z dwóch części:
- zewnętrznej, która pozwala nam decydować o dystansie, jaki chcemy utrzymać wobec innych
- wewnętrznej, chroniącej nasze myśli i uczucia.
To na początek, więcej dowiemy się podczas wspólnego czasu ubogacania się nawzajem z głoszonych konferencji i praktycznych warsztatów.


Te dni z Bogiem są otwarte dla wszystkich: osób żyjących w rodzinach, mieszkających samotnie, osoby konsekrowane, młodzież.


W atmosferze modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu wspólnie będziemy poznawać świat naszego życia duchowego, będziemy uczyć się stawiania granic, poddając nasze serca uzdrawiającej miłości Najświętszych Serc Jezusa i Maryi.


Prowadzący:
o. Jerzy Grzanka SSCC i o. Sebastian Pieczeniak SSCC

 

Zapraszamy i oczekujemy na: małżonków, samotnych, młodzież, osoby konsekrowane

 

INFORMACJE OGÓLNE

  • Przyjazd i zakwaterowanie, piątek godz. 17.00
  • Rozpoczęcie godz. 18.00
  • W dniu przyjazdu jest Msza święta
  • Zakończenie rekolekcji niedzielnym obiadem
  • plan szczegółowy będzie podany na miejscu
  • za zakwaterowanie, wyżywienie i uczestnictwo w rekolekcjach składa się ofiarę

ZGŁOSZENIA i KONTAKT:


kom. 503 356 993; email: o.zdzislawszymsscc@wp.pl


Przy zgłoszeniu podać: imię, nazwisko, telefon, email, adres


Szczegóły na stronie internetowej: sercaniebiali.pl

 

DOJAZD DO KLASZTORU - DOMU REKOLEKCYJNEGO

 

Polanica Zdrój leży przy drodze nr 8 (E 67), na trasie z Wrocławia do Kudowy Zdroju. Jadąc od strony Wrocławia, z drogi 8 (E 67), skręcamy w lewo na drogę nr 388, prowadzącą przez Polanicę Zdrój w kierunku Bystrzycy Kłodzkiej. Aby dojechać do Klasztoru Chrystusa Króla – Domu Rekolekcyjnego, znajdującego się ok. 5 km od centrum Polanicy Zdroju, należy jechać cały czas drogą nr 388, kolejno następującymi ulicami: Zdrojową, Tranzytową, Kłodzką, Warszawską, Tadeusza Kościuszki. Po około 4,5 km opuszczamy drogę 388, na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w kierunku Pokrzywna, w ul. Graniczną.

Po ok. 500 m na skrzyżowaniu skręcamy ponownie w prawo pod górę, w ul. Reymonta, gdzie pod nr 1 znajduje się Klasztor Chrystusa Króla. Osoby niedysponujące własnym pojazdem mogą dojechać taksówką, albo autobusem z dworca PKS w kierunku Bystrzycy Kłodzkiej. Z autobusu należy wysiąść na przystanku Starkówek-skrzyżowanie, potem ok. 600 m do klasztoru pieszo. W razie większych trudności z dojazdem, można prosić i pomoc organizatorów rekolekcji.
Z niedzielnym powrotem do centrum Polanicy Zdroju nie ma problemów, gdyż można się zabrać samochodem z powracającymi uczestnikami rekolekcji, nieraz nawet do Kłodzka albo dalej.