Rodzinne Lato z Muzeum – sierpień 2020

Data rozpoczęcia: 18 sierpnia 2020 godz. 10:00
Data zakończenia: 28 sierpnia 2020 godz. 15:00
Miejscowość: Wieliczka
Organizator: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
Kontakt:
Dział Edukacji: 12 289 16 33
Udział: Płatny
Koszt udziału: 15 zł bilet rodzinny

Trwają wakacje. Lato obdarza licznymi atrakcjami, wśród których znajdują się propozycje Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka na rodzinne i ciekawe spędzanie czasu.

Muzeum zaprasza dzieci w wieku od lat 5 wraz z opiekunami na spotkania, które odbywać się będą na dziedzińcu Zamku Żupnego od 18 do 28 sierpnia  (wtorek- piątek) 2020 r., o godz. : 10.00; 11.30; 13.30. Czas trwania warsztatów - ok. 60 minut.

 

Tematy spotkań:

 

Górnicze zmagania na dziedzińcu –18.08

Zajęcia mają na celu przybliżenie specyfiki pracy w kopalni soli. Uczestnicy zmienią się               w górniczych siłaczy i będą musieli wykonać różne prace związane z tą ciężką, podziemną pracą. Przed nimi spore wyzwania - tory przeszkód oraz zadania sprawnościowe, które  wymagają szybkości, sprytu i myślenia.

 

Zamkowe KOŁO FORTUNY – 19.08

Koło fortuny - to dobry pomysł na wspólne spędzanie czasu, zabawę i naukę. Każdy                    z uczestników będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin oraz zażyć ruchu na świeżym powietrzu. Raz, dwa, trzy kołem kręcisz ty…. Zabawa na okrągło - czyli koło fortuny w akcji!

 

Tajemnice i sekrety archeologii – 20.08

Podczas warsztatów rodziny będą odkrywać przeszłość badanych przedmiotów odnalezionych w czasie wykopalisk archeologicznych. Poznają pracę archeologa, dowiedzą się jakie skarby odnajduje i jakie są ich dalsze losy.

 

Solniczki z Wieliczki – 21.08

Na tych zajęciach uczestnicy  zamienią się w projektantów sztuki użytkowej.  Unikatowa kolekcja solniczek w Zamku Żupnym zainspiruje ich do stworzenia swojego niepowtarzalnego naczynia na sól.

 

Zabytki wokół nas – spacer tematyczny po mieście – 25.08

Czas wakacji sprzyja podróżowaniu i odkrywaniu ciekawych miejsc. Tym razem będzie to spacer po górniczej Wieliczce – rodziny odwiedzą  interesujące miejsca, zobaczą ważne zabytki i poznają ich historie. Na uczestników czekają zagadki, rebusy, łamigłówki                         i krzyżówka.

 

Zamkowe łamigłówki – 26.08

Zajęcia detektywistyczne pomogą odpowiedzieć na pytanie czy w Zamku Żupnym jest duch? I kto ukradł przed laty cenną broszkę? Podążając za wskazówkami i wykonując przeróżne zadania, uczestnicy odnajdą fragmenty starego listu, tajemniczy skarb oraz zdecydują jakie zakończenie będzie tej niesamowitej, mrożącej krew w żyłach historii…

 

Radosna twórczość - tworzenie przez zabawę – 27.08

Wakacyjny plakat, który będzie przypominał lato powstanie na tych zajęciach. Na zabawę               z kolorami i wyobraźnią zaproszone są rodziny lubiące wyzwania plastyczne. Uczestnicy będą artystami, którzy sami zdecydują co będzie przedstawiał ich plakat i jakich kolorów użyją.

 

Zabawy naszych dziadków – 28.08

Dziadkowie choć nie mieli komputerów to nigdy się nie nudzili dzięki licznym zajęciom na świeżym powietrzu. Wystarczył im kawałek sznura, patyka, kapsel, trochę wyobraźni i to gwarantowało im udaną zabawę. Na tych zajęciach będzie można bawić się tak jak dziadkowie gdy byli dziećmi.

Na każdą godzinę będą przyjęte maksymalnie dwie rodziny (w sumie do 10 osób).

 

! Podczas warsztatów obowiązują maseczki.  

Uczestnictwo w zajęciach jest równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu ( www.muzeum.wieliczka.pl ).

 

Godziny zajęć : 10.00; 11.30; 13.30. Czas trwania - ok. 60 minut.

Konieczna rezerwacja: Dział Edukacji, tel. 12 289 16 33.

Koszt zajęć : bilet rodzinny 15 zł. ( 2 osoby dorosłe + 2 dzieci do lat 16 lub 1 osoba dorosła + 3 dzieci do lat 16 ). Każda dodatkowa osoba 8 zł.