Rrekolekcje z postem oczyszczającym św. Hildegardy z bingen czyli doskonały pomysł na życie w harmonii

Data rozpoczęcia: 10 grudnia 2012
Data zakończenia: 16 grudnia 2012
Miejscowość: Wigry 11
Organizator: Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji
Kontakt:
Klasztor Pokamedulski na Wigrach, Wigry 11
siostra Blanka Szymańska OSB tel. 516080504, Jolanta Zajdel tel. 668321800
Udział: Płatny
Koszt udziału: 1590,00

Czujesz się przemęczony, nie widzisz życiowych perspektyw, zgubiłeś sens życia i słabniesz w wierze, cierpisz na brak odporności, alergie, bezsenność?

Wyobraź sobie siebie w doskonałym zdrowiu, w życiu pełnym harmonii.. Zapewne wiesz, jak cudownie jest żyć w zgodzie z Bogiem, ludźmi, otaczającym Cię światem i… z samym sobą, ciesząc się pokojem serca, myśli i energią w ciele. Zauważ, jak dalece lepszym mogłoby stać się Twoje życie, gdyby wyeliminować z niego chorobę, stres i pogoń myśli, prowadzące do dysharmonii, nieporządku, i niejednokrotnie grzechu…

Każdy człowiek – w swym wymiarze cielesnym – psychicznym i duchowym – posiada umiejętność samoleczenia i uzdrowienia wewnętrznego. Warunkiem jest jednak otwarcie na przyjecie udzielonej od Boga łaski oraz troska o wewnętrzną harmonię. Mądrość św. Benedykta – a w następnych wiekach jego duchowej córki – św. Hildegardy z Bingen i wigierskich kamedułów – stawia u podstaw życia te właśnie prawdy: pokój i ład, dzięki czemu potrafimy żyć w zdrowiu duchowym i fizycznym. W ramach zajęć odbywać się będą wykłady z zakresu medycyny św. Hildegardy, psychologii, duchowości i ziołolecznictwa wraz z przedstawieniem produktów sporządzonych wg receptur św. Hildegardy. Rekolekcje organizujemy dla osób, które chcą leczyć przyczyny swoich chorób, a nie tylko objawy oraz uporządkować swe życie. Jaka jest różnica? Ogromna! Pokażemy Ci, jak zachować zdrowie i cieszyć się dobrym samopoczuciem. To pierwszy krok do pełni szczęśliwego życia, życia z Bogiem w rytmie łaski.

Warunkiem zachowania zdrowego ciała jest harmonia wewnętrzna, wewnętrzny Pax Christi – pokój Chrystusa, który stanowi również treść pozdrowienia w klasztorach benedyktyńskich. W ramach terapii dla ducha proponujemy: naukę medytacji Lectio divina, szczególnie zakorzenioną w duchowości benedyktyńskiej, a także naukę relaksacji, które pozwalają uwolnić stres i napięcia z ciała i umysłu, pracę i ćwiczenia z ciałem, które pomagają podnieść poziom jego energii. Codzienna indywidualna modlitwa, kontakt z wigierską przyrodą w tym urokliwym zakątku Polski, wspólna Eucharystia w pokamedulskim klasztorze i możliwość spowiedzi oraz kierownictwa duchowego to wyjątkowa okazja do podjęcia decyzji o zmianie życia prowadzącej do zdrowia ciała i ducha.

www.wigry.pro/index.php