Seminarium "Sobór odNowa"

Data rozpoczęcia: 26 maja 2012 godz. 10:00
Data zakończenia: 26 maja 2012 godz. 19:00
Miejscowość: Warszawa
Organizator: Instytut Tertio Millennio i Centrum Myśli Jana Pawła II
Udział: Bezpłatny

 

Czym był Sobór dla Kościoła katolickiego? Jaką rolę powierzyli świeckim ojcowie soborowi? Na czym miało polegać zaangażowanie społeczne świeckich?


Postaramy się znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania 26 maja 2012 roku podczas seminarium "Sobór odNowa", organizowanego przez Instytut Tertio Millennio i Centrum Myśli Jana Pawła II w 50. rocznicę rozpoczęcia obrad II Soboru Watykańskiego.


Podczas pierwszej części seminarium odbędą się warsztaty, prowadzone przez eksperta - moderatora dyskusji - w piętnastoosobowych grupach.


W drugiej części spotkania odbędzie się otwarta dyskusja na temat: "Świecki w Kościele, katolik w świecie - jak to pogodzić?". Zaproszeni paneliści to: o. Maciej Pieńkowski OP, Zbigniew Nosowski (redaktor naczelny miesięcznika "Więź"), Konrad Ciesiołkiewicz (dyrektor ds. PR i sponsoringu, Orange Polska) oraz dr hab. Aleksander Stępkowski (UW).


Zgłoszenia można przesyłać do 23 maja 2012 roku na adres warszawa@tertio.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko oraz nazwę szkoły/uczelni.


Organizatorzy zapewniają materiały seminaryjne i obiad dla uczestników warsztatów.

 

DEON.pl jest patronem medialnym seminarium "Sobór odNowa".