Sesja: "Chomik na kołowrotku, czyli dlaczego nie realizujemy własnych pragnień'"

Data rozpoczęcia: 19 sierpnia 2011 godz. 16:30
Data zakończenia: 21 sierpnia 2011 godz. 12:00
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Organizator: Dom Rekolekcyjny św. Józefa - Ojcowie Jezuici
Kontakt:
Al. św. Andrzeja Boboli 1 43-502 Czechowice-Dziedzice mail: betania@adres.pl tel: 32-214-45-60 tel./fax: 32-215-33-67
Udział: Płatny

Podczas sesji i skupień rozważamy różne aspekty życia chrześcijańskiego. Poruszane tematy pozwalają przenieść doświadczenie wiary na grunt codziennego życia.
Istnieje również możliwość rozmowy z kierownikiem duchowym lub osobami prowadzącymi sesje. Sesje oraz skupienia w naszym DR to także okazja do poznania ciekawych ludzi.

 

Pragnienia i potrzeby są wpisane w naszą naturę. Rozwijamy się osobowościowo zarówno poprzez realizację potrzeb i pragnień, jak i poprzez rezygnację z nich. Realizacja jednych a rezygnacja z innych może powodować rozwój osobowości lub stagnację tego rozwoju. Jeśli jest zbyt duże napięcie pomiędzy pragnieniem realizowania potrzeb lub pragnień a lękiem przed tą realizacją, to jesteśmy podobni do chomika na kołowrotku: niby biegniemy, a tak naprawdę... stoimy w miejscu. Sesja będzie próbą odpowiedzi na pytania: Dlaczego tak się dzieje? O jakie pragnienia i potrzeby chodzi? Co ma wspólnego lęk z pragnieniem? Kiedy możliwy jest rozwój osobowości? Co zrobić, by zejść z tego symbolicznego kołowrotka?

 

Sesję prowadzi: p. Danuta Prokulska-Balcerzak, psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny, trener psychoonkologii.

 

więcej na www.czechowice.deon.pl