Sesja: Jak sobie radzić z trudnościami w wierze?

Data rozpoczęcia: 16 grudnia 2011 godz. 16:30
Data zakończenia: 18 grudnia 2011 godz. 12:00
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Organizator: Dom Rekolekcyjny św. Józefa - Ojcowie Jezuici
Kontakt:
Al. św. Andrzeja Boboli 1 43-502 Czechowice-Dziedzice mail: betania@adres.pl tel: 32-214-45-60 tel./fax: 32-215-33-67
Udział: Płatny

Podczas sesji i skupień rozważamy różne aspekty życia chrześcijańskiego. Poruszane tematy pozwalają przenieść doświadczenie wiary na grunt codziennego życia.
Istnieje również możliwość rozmowy z kierownikiem duchowym lub osobami prowadzącymi sesje. Sesje oraz skupienia w naszym DR to także okazja do poznania ciekawych ludzi.


Trudności w wierze pojawiają się na przestrzeni całego naszego życia. Należą one do naszej ludzkiej kondycji. Głębia wiary nie polega na ich braku, ale na umiejętności twórczego stawiania im czoła. Wątpliwości warto odczytać jako zaproszenie do duchowego rozwoju, do oparcia wiary na solidniejszych podstawach. Wiara, tak jak wszystkie inne wymiary naszego życia, winna się rozwijać całe życie. W czasie sesji zastanowimy się nad tym, czym jest i czym nie jest wątpienie, pokażemy złożoność zjawiska wątpliwości, popatrzymy na wątpienie w Biblii, wyróżnimy typy wątpliwości, w końcu przedstawione zostaną wskazówki, jak do nich podchodzić. Obok konferencji, grup warsztatowych, wprowadzeń do medytacji, będzie czas na osobistą modlitwę, spowiedź i Eucharystię. Sesja może być inspiracją zarówno dla osób pogrążonych w wątpliwościach, jak i dla tych, którzy pragną przyjść z pomocą takim osobom.

 

 

Sesję prowadzi: o. Jacek Poznański SJ, filozof, teolog, rekolekcjonista, wykładowca w WSFP ,,Ignatianum’’ w Krakowie.