Św. Eugeniusz de Mazenod (1782-1861) - wystawa

Data rozpoczęcia: 23 maja 2011
Data zakończenia: 15 czerwca 2011
Miejscowość: Wolsztyn
Organizator: Wyższe Seminarium Duchowne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej
Udział: Bezpłatny

Z inicjatywy Rektora Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej o. Antoniego Bochma OMI i o. Pawła Zająca OMI przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy Wolsztyn na czele z panem burmistrzem Andrzejem Rogozinskim na wolsztyńskim rynku otwarto wystawę z okazji 150. rocznicy śmierci św. Eugeniusza de Mazenoda.

Tematyka tablic to życie, działalność i przełomowe momenty życia św. Eugeniusza oraz początek i rozwój założonej przez niego Rodziny Zakonnej - Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Dzięki wystawie możemy poznać charyzmat oraz historyczne i obecne tereny misyjne, na których posługują oblaci.

Wystawa "pod gołym niebem", umieszczona na uroczym wolsztyńskim rynku, może być doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w jednym z piękniejszych miast Wielkopolski, coraz chętniej odwiedzanym przez turystów. W osiemnastowiecznym pocysterskim klasztorze w Obrze (10 km od Wolszyna), od 1926 r. Oblaci prowadzą Wyższe Seminarium Duchowne Polskiej Prowincji oraz Muzeum Misyjne.