Święto Muzyki na Grochowskiej 272

Data rozpoczęcia: 21 czerwca 2011 godz. 17:00
Miejscowość: Warszawa
Organizator: Sinfonia Varsovia Centrum
Kontakt:
www.sinfoniavarsovia.org
Udział: Bezpłatny

21 czerwca br. Warszawa organizuje po raz pierwszy ŚWIĘTO MUZYKI – warszawską edycję Europejskiego Święta Muzyki – imprezy organizowanej od 1982 roku (pierwsza odbyła się Paryżu), która następnie przeniosła się do ponad 300 europejskich miast. Idea Święta Muzyki to muzyka rozbrzmiewająca w całym mieście, najróżniejsi artyści występujący w niemal każdej przestrzeni miejskiej: w bramach kamienic, ogródkach, kawiarniach, kościołach, galeriach, muzeach, na ulicach.

 

Sinfonia Varsovia na ten dzień przygotowała specjalne wydarzenia w swojej siedzibie na Grochowskiej 272.

 

Na terenie Sinfonia Varsovia Centrum oraz w sąsiedztwie całe popołudnie wypełnią najróżniejsze animacje i prezentacje muzyczne. Święto na Grochowskiej zostanie otwarte o godz. 17.00 przez spontaniczny koncert perkusyjny na kilkudziesięciu beczkach, rozstawionych po całym terenie i okolicy – każdy będzie mógł włączyć się w granie na beczkach, a hasło otwarcia to „Usłyszcie Pragę!”.


Na dziedzińcu przed główną willą zostanie ustawiona scena, na której wystąpi z koncertami troje stypendystów Fundacji Sinfonia Varsovia, a później o 19.00 usłyszymy koncert "Szymanowski Big band" z Zespołu Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego – tego samego zespołu, który koncertował na Grochowskiej z wielkim sukcesem w Noc Muzeów. Natomiast wieczorem, na dwóch scenach kameralnych, zostanie zorganizowany Muzyczny Hyde Park pod hasłem „grać każdy może...”.

 

Program Święta Muzyki na Grochowskiej, 21 czerwca 2011:

 

koncerty:
godz.17.00 – Inauguracja „Usłyszcie Pragę!” – uliczny koncert perkusyjny na beczkach

godz.17.00 – 19.00 - Recitale stypendystek Fundacji Sinfonia Varsovia:Marianna Bednarska – marimba; Marta Kowalczyk – skrzypce; Ewa Harasimiuk – puzon

godz.19.00 – 20.00 - Koncert "Szymanowski Big band" - w programie standardy muzyki amerykańskiej

po 20.00 – Muzyczny Hyde Park „grać każdy może...” (2 sceny kameralne)

 

dla najmłodszych:

godz.17.00 – 19.00 - Akcja Labirynt - interdyscyplinarne warsztaty artystyczne organizowane przez Fundację Muzyka jest dla wszystkich – otwarte dla rodziców i dzieci szkół podstawowych oraz dodatkowo - gry i zabawy muzyczne dla dzieci

 

 

Więcej informacji na: www.sinfoniavarsovia.org