"Tacy sami jak my" - spektakl

Data rozpoczęcia: 23 października 2011 godz. 19:00
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:
Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego
al. KEN 101
Warszawa
Udział: Bezpłatny

W niedzielę 23 października 2011 r. o godzinie 19 w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie na Ursynowie, al. KEN 101, odbędzie się premiera spektaklu  „TACY SAMI JAK MY” przygotowanego przez młodzież ze Wspólnoty „Królewskie Dzieci”. Działają  od ponad 12 lat w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie i prowadzą działalność ewangelizacyjną przez taniec.

 

Opowiedzą historię piątki młodych ludzi działających przed II Wojną Światową w Salezjańskim Oratorium w Poznaniu. Przekonania religijne i działalność w konspiracji, salezjańską „Piątkę” zaprowadziła do niemieckiego więzienia. Torturowani i upokarzani,  do końca swoich dni nie stracili wiary w Boga i człowieka. W sierpniu 1942 zostali straceni przez ścięcie na gilotynie. Wcześniej napisali listy pożegnalne do rodzin. Listy przepojone głęboką wiarą i dziękczynieniem za przeżyte dni, za ostatnią Spowiedź i Komunię Świętą. 


W spektaklu opartym na historii piątki oratorian, beatyfikowanych przez Jana Pawła II w 1999 r., zostały użyte bogate środki wyrazu. Poza tradycyjnymi scenkami dramaturgicznymi i teatrem tańca, utwory zespołu New Day nadają spektaklowi autentyczność i uwspółcześniają  go. Swoje działania traktujemy jako naszą misję w Kościele i nie jest to działalność komercyjna.

Spektakl dedykowany jest młodzieży. Dlatego zależy nam, żeby przez katolickie portale informacja o spektaklu dotarła do tego grona odbiorców. Spektaklowi towarzyszyć będzie wystawa o piątce błogosławionych oratorian.  Tytuł wystawy taki jak spektaklu. Wystawa powstała z inicjatywy poznańskiego Oratorium na Winogradach i została udostępniona parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie.
                                                      
Zapraszam na spektakl 23.10.2011 r. o godz. 19.
                                      
Zofia Manowiecka
koordynator projektu