W szkole Świętego Rocha w Mikstacie

Data rozpoczęcia: 07 sierpnia 2012 godz. 09:00
Data zakończenia: 16 sierpnia 2012 godz. 19:00
Miejscowość: Mikstat (diecezja kaliska)
Organizator: Kustosz Sanktuarium Świętego Rocha Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak
Kontakt:
ks. kan. Krzysztof Ordziniak kom. 500148535 e:mail:
Udział: Bezpłatny

Do niezwykłej szkoły zaprosił Kustosz Sanktuarium Świętego Rocha w Mikstacie młodych ludzi. Codziennie od 7 -14 sierpnia w Sanktuarium gromadzić się będę dzieci, które  chcą bliżej poznać postać niebieskiego Patrona Świętego Rocha.

 

Jest to szkoła niezwykła. Jest w niej modlitwa, nauka, wspólny śpiew, spotkania z ciekawymi ludźmi. Szkoła ta jest jednak niezwykła z jeszcze jednego powodu: ma uczyć szacunku dla ludzkiej pracy, wrażliwośc i otwartosci i na potrzeby ludzi chorych i starszych, szacunku dla chleba.

 

Ta szkoła ma przygotować młodych parafian mikstackich do głebszego przeżycia uroczystości odpustowych, które odbędą się zgodnie z wielowiekową tradycją 16 sierpnia. Spotkania maja pomóc odkryć charyzmatu Świętego Patrona i ich aktualność we współczesnym świecie.  Nie zabraknie w czasie tych spotkań informacji o bogatych tradycjach odpustowych.

 

Można mieć nadzieję,że spotkania te rozmiłują młodych ludzi w nabożeństwach ku czci Świętego Rocha, pomoże im dostrzec piękno Jego posługi Bogu i ludziom. A jeśli uda się przekazać te wartości młodemu pokoleniu możemy być spokojni o dalszy rozwój kultu Świętego Rocha.

Zapraszamy dzieci i młodzię na niezwykłą wędrówkę przez życie Świętego Rocha!