Warszawski Przegląd Filmów PRO-LIFE

Data rozpoczęcia: 16 marca 2012 godz. 17:00
Data zakończenia: 18 marca 2012 godz. 16:30
Miejscowość: Warszawa
Organizator: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej
Kontakt:
515 165 080
Udział: Bezpłatny

W ramach zbliżającego się Tygodnia dla Życia, w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej organizuje Warszawski Przegląd Filmów PRO-LIFE.

Przegląd odbędzie się w samym centrum stolicy w terminie 16-18 marca 2012 roku w Klubie Młodzieżowym aROMAt. Zobaczymy m.in. film pt. "Bella", który zdobył nagrodę „People's Choice Award” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto i wiele innych. Poniżej harmonogram całego Przeglądu.

PIĄTEK: 16 marca godz. 17:00
(seans wyłącznie dla widzów od lat 15)
Niemy krzyk- reż. Bernard Nathanson- 28 min.
Film antyaborcyjny zrealizowany przez amerykańskiego ginekologa Bernarda Nathansona. Jest na nim zapis zabiegu usunięcia ciąży, oglądany przy pomocy aparatu ultrasonograficznego.

Pogrzeb nienarodzonych- sc. M. Bodasiński, L. Dokowicz, G. Górny- 25 min.
Wstrząsający dokument ukazujący los ciał dzieci poddanych aborcji, które traktowane są często jak odpady medyczne, a także inicjatywę godnego ich pochówku podjętą kilka lat temu w Warszawie, która dzięki temu filmowi dziś jest podejmowana również w innych miastach.

Eugenika. W imię postępu- reż. Grzegorz Braun- 56 min.
Film przedstawia dokument, który wykorzystując dramatyczne fakty z historii eugeniki - która najpierw miała swoich zwolenników w USA, a potem została zaadoptowana przez faszystowskie Niemcy. Dokument jest także kontrowersyjnym spojrzeniem na działania współczesnych genetyków przez pryzmat ich domniemanych poprzedników – eugeników.

SOBOTA: 17 marca godz. 19:00
Bella- reż. Alejandro Monteverde- 91 min.
Życie młodej kelnerki zmienia się całkowicie w chwili, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży. Zwolniona z pracy, pozostawiona samej sobie próbuje stawić czoła nowej sytuacji. Z pomocą przychodzi jej kolega z pracy, którego obecność staje się początkiem czegoś nowego.

NIEDZIELA: 18 marca godz. 15:00
Syndrom- reż. L. Dokowicz, M. Bodasiński- 47 min
Film o decyzji, której konsekwencji nie można było przewidzieć, o konsekwencjach, które mogą zniszczyć miłość i o miłości, którą trzeba odnaleźć.

10 lat naprotechnologii w Irlandii- 15 min.
Film jest podsumowaniem pozytywnych efektów stosowania naprotechnologii w Irlandii.

Broniąc życia człowieka- 23 min.
Film o powstaniu krucjaty modlitewnej w intencji obrony życia poczętego oraz o tworzeniu pierwszych w Polsce grup tzw. pro-life.

Koszt karnetu: 10 zł (upoważnia do wejścia na wszystkie 3 dni).

Po Przeglądzie ruszy kolejna inicjatywa pro-life organizowana przez KSM: "Warszawskie Jerycho", tydzień modlitwy non stop przed Najświętszym Sakramentem za życie nienarodzonych dzieci.

Więcej informacji na stronie:

www.warszawa.ksm.org.pl

oraz pod numerem tel. kom. 515 165 080