Warsztaty dla kobiet

Data rozpoczęcia: 28 stycznia 2012 godz. 09:00
Data zakończenia: 28 stycznia 2012 godz. 19:00
Miejscowość: Warszawa
Udział: Płatny
Koszt udziału: 50 zł

Miejsce: sala przy kościele Zesłania Ducha Świętego w Warszawie, ul. Broniewskiego

godz. 9-13.30 Dobra Nowina o kobiecie!
W czasie warsztatów spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, kim jesteśmy jako kobiety i czy nasze kobiece cechy są darem czy przekleństwem? Co sprawia nam najwięcej trudności? Co jest nam trudno zaakceptować? Przyjrzymy się naszej odmienności w stosunku do mężczyzn oraz zróżnicowanym odcieniom samej kobiecości, która przecież nie stanowi jednolitego uniformu... Warsztaty będą prowadzone w nurcie „nowego feminizmu”, który jest integralną refleksją o kobiecości w ujęciu chrześcijańskim. Staniemy w opozycji do proponowanych dziś przez świat różnych rozwiązań, które nie doceniają godności kobiety.

godz. 14.30-19.00 Kobieta w świecie emocji
Kobieta jest zmienna, nieprzewidywalna, kobieta raz płacze, raz się śmieje (czasem robi to jednocześnie), kobieta sama siebie nie rozumie, za to innych potrafi wyczuć od razu… Jak jest faktycznie z kobiecymi emocjami? Skąd wypływa kobieca emocjonalność i jak przejawia się u różnych pań? Czy emocje mogą być dobre lub złe? Jak przedstawia się męski świat emocji i jaką rolę w nim może odegrać kobieta? Czy można zaprzyjaźnić się ze swoimi emocjami i nie tylko je polubić, ale wręcz zobaczyć je jako wielki dar.

Koszt jednego warsztatu – 50 zł
Koszt dwóch warsztatów dla jednej osoby – 80 zł

ZAPISY przez formularz na stronie www.urzekajaca.pl
Wszelkie zapytania można kierować na adres: k.marcinkowska@za-kochanie.pl

Autorki warsztatów i prowadzące:


Magdalena Foss-Kita - socjolog, socjoterapeutka, trener biznesu, absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zarządzania Personelem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Posiada certyfikaty z zakresu: negocjacji, mediacji i rozwiązywania konfliktów, pomocy terapeutycznej i socjalnej, oraz pracy z rodziną. Interesuje się bioetyką i teologią moralną. W ramach Stowarzyszenia Matka Miłosierdzia pracowała we Francji z kobietami w kryzysie oraz osobami, których życie zostało w różny sposób zranione. Długoletni członek Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym: tłumacz – przewodnik osób głuchoniewidomych, koordynator wolontariatu. W wolnych chwilach tłumaczka z języka francuskiego.

Katarzyna Marcinkowska – absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego (filozofia), członek zarządu Fundacji Rodzin Pełna Chata, redaktor naczelny portalu za-kochanie.pl. Zajmuje się myślą personalistyczną, teologią ciała, nowym feminizmem i zagadnieniami dialogu na różnych płaszczyznach. Nauczyciel metod rozpoznawania płodności wg Roetzera. Autorka wielu artykułów z zakresu kobiecości, seksualności i budowania relacji.