www.facebook.com/mlodziradom

Data rozpoczęcia: 24 września 2011 godz. 18:00
Data zakończenia: 24 września 2011 godz. 18:00
Miejscowość: Radom
Kontakt:
www.facebook.com/mlodziradom
Radom, ul. Żeromskiego
Udział: Bezpłatny

 W sobotę (24 września br.) zapraszamy na Apel Młodych na ul. Żeromskiego w Radomiu. Apel rozpocznie się koncertem pt. „Nieziemskie granie”, następnie przewidziana jest krótka konferencja oraz adoracja. Motywem przewodnim będzie hasło „Bóg jest”.

Hasło spotkania ma na celu przekazać prawdę, iż Bóg jest żywy i obecny we wszystkich aspektach naszego życia i naszej aktywności. Chce wejść z każdym z nas w mocną, osobistą relację miłości.

W pierwszej części zapraszamy na koncert. Weźmie w nim udział blisko 100 osobowy zespół, który przygotowuje się do tego wydarzenia na profesjonalnych Warsztatach Muzycznych w pierwszej połowie września br. Grać będzie też Młodzieżowa Orkiestra Dęta Vox Cordium z Przysuchy. Podczas koncertu wystąpi m.in. Małgorzata Budzyńska, laureatka licznych konkursów wokalnych.

Ważnym elementem spotkania będzie wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdy uczestnik spotkania otrzyma zapaloną świece z napisem „Bóg jest”. Ten prosty symbol jest nawiązaniem do słów Benedykta XVI wypowiedzianych po polsku do uczestników tegorocznych Światowych Dni Młodzieży: „Nasze modlitewne spotkanie przenika obecność Chrystusa. Pewni Jego miłości zbliżcie się do Niego płomieniem waszej wiary. On was napełni swoim życiem”.

Apele Młodych są przede wszystkim okazją do modlitwy i wspólnej zabawy. Nawiązują do spotkań organizowanych w 2000 roku przez księdza biskupa Jana Chrapka. Organizatorem są młodzi ludzie we współpracy z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży.

Po raz pierwszy Apel Młodych odbędzie się na ul. Żeromskiego (naprzeciwko Urzędu Miejskiego). Rozpocznie się w sobotę (24 września br.) o godzinie 18. Potrwa około 3 godzin.

Więcej informacji: www.facebook.com/mlodziradom