"Z miłością w tle" -koncert charytatywny

Data rozpoczęcia: 14 lutego 2012 godz. 17:00
Data zakończenia: 14 lutego 2012 godz. 19:00
Miejscowość: BYTOM
Organizator: www.domnadziei.pl
Kontakt:
ks. Bogdan Peć
www.domnadziei.pl
Udział: Płatny
Koszt udziału: ciegiełka (50 zł)

„Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość.
Te trzy: z nich zaś największa jest miłość.” (św. Paweł)


Każdego roku 14 lutego obchodzimy święto zakochanych. W popularne Walentynki świat opanowuje Miłość. To bardzo sympatyczne święto sławiące najwspanialsze uczucie jakie może połączyć ludzi. Jednak postrzeganie miłości wyłącznie przez pryzmat miłosnych wyznań, czerwonych serduszek i fruwających amorów byłoby znacznie uproszczone. Nasza cywilizacja zna również inne, szersze od emocjonalnej więzi łączące kobietę i mężczyznę, znaczenie miłości. Miłość to bowiem nie tylko wyznanie romantycznego uczucia dla ukochanej osoby. To również pragnienie szczęścia i dobra drugiego człowieka. Dlatego bogactwo Miłości oprócz pojęcia „eros” zna jeszcze „agape” i „caritas”.


Miłość w tym sensie oznacza dążenie do takiego stanu, w którym miłuje się każdego człowieka, ponieważ miłuje go sam Bóg. Miłość służy podkreśleniu znaczenia wszystkich ludzi, bo bez emocjonalnych relacji z innymi nie jest możliwe nasze spełnienie zarówno indywidualnie jako istoty ludzkiej, jak i zbiorowo. I to właśnie jest prawdziwym sensem miłości: podnoszącej, wspierającej, akceptującej, bezinteresownej i udzielającej pomocy.

 


To szczególnie trudny rodzaj miłości, który można okazać, bo często miłość ta skierowana  jest do osób odpychających lub których zachowania lub wybory są na początku trudne do zaakceptowania.


I właśnie temu znaczeniu miłości chcemy oddać hołd w walentynkowy wieczór w Bytomiu. Mam zaszczyt zaprosić Państwa na niezwykły koncert charytatywny „Z miłością w tle”, który odbędzie się 14 lutego br. o godz. 17.00 w Bytomskim Centrum Kultury ul. Żeromskiego 27.


Wśród zaproszonych gości wystąpią Krzysztof Globisz i Katarzyna Groniec, a  prezydent Bytomia Piotr Koj wraz ze znanymi osobistościami życia publicznego wcielą się w odtwórców najbardziej niezapomnianych scen miłosnych.


Cena biletu - cegiełki wynosi 50 zł. Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na budowę nowego budynku Katolickiego Ośrodka „Dom Nadziei” dla młodzieży wychodzącej z uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Budowa nowego ośrodka pomoże w pełniejszej realizacji celów misji Ośrodka określonej jako pomoc osobom uzależnionym w dokonywaniu przemiany w swoim życiu i uczenia się bycia odpowiedzialnym za siebie.


Bilety na koncert można nabyć w Bytomskim Centrum Kultury, Biurze Organizacji Pozarządowych (ul. Rynek 26), w siedzibie Fundacji „Dom Nadziei” (ul. Konstytucji 9), Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości (ul. Pułaskiego 3) oraz na stronie www.domnadziei.pl


Pragniemy zaprosić Państwa na doskonałą zabawę połączoną z możliwością wsparcia szlachetnego celu. Pokażmy w tym dniu, że Miłość może mieć wiele twarzy, że jest sensem i powołaniem człowieka, który przez bezinteresowny dar serca może uczynić swoje życie prawdziwym i w pełni szczęśliwym. Bo przecież nawet ”gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał” (św. Paweł).