Zaproszenie do Kobylina

Data rozpoczęcia: 05 sierpnia 2012 godz. 12:00
Data zakończenia: 05 sierpnia 2012 godz. 21:00
Miejscowość: Kobylin
Organizator: Parafia Matki Bożej przy Żłóbku
Kontakt:
esfares@vp.pl
Udział: Bezpłatny

To właśnie Kobylin Matka Boża przy Żłobku wybrała na miejsce swego przebywania. Jej postać troskliwe pochylona nad Synem zdaje się emanować spokojem i bezgranicznym oddaniem. Od wieków do Kobylina, do klasztornej świątyni z całej Polski pielgrzymują nie tylko wierni, ale także zagubieni, przegrani, straceni, szukający życiowego oparcia i pomocy.

 

Matka - choć na obrazie pochylona nad synem - pochyla się nad każdym. Szczególnie oręduje za małżeństwami starającymi się o potomstwo. Wiele par powraca już we trójkę prosząc o dalszą opiekę. W prezbiterium znajdują się niezwykłe wota - wota przedstawiające dzieci w pieluszkach - nigdzie w Polsce nie odnotowano podobnych.

 

Z Kobylina w szczególny sposób roztaczają swoją opiekę również inni Święci. Przede wszystkim franciszkański patron - Święty Franciszek wraz ze Świętymi Antonim i Klarą, których to trzech świętych relikwie znajdują się w posiadaniu zakonników. W końcu sam Chrystus wybrał sobie Kobylin na miejsce otaczania czcią Relikwii Krzyża Świętego. Co roku w najbliższą niedziele przypadającą po 2 sierpnia, wierni przeżywają Uroczystości Odpustowe Matki Boskiej Anielskiej i Świętych Serafickich.

 

W tym roku święta te przypadają na niedzielę 5 sierpnia, uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12 a po niej procesja. Zapraszamy wszystkich chętnych do Kobylina!