Moskwa: dziś sesja nadzwyczajna Świętego Synodu Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego

(fot. pixabay)
KAI / kw

W Monasterze Daniłowskim w Moskwie zbierze się dzisiaj na swej sesji nadzwyczajnej Święty Synod Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego - podała agencja TASS. Będzie jej przewodniczył patriarcha Cyryl.

Źródła Patriarchatu Moskiewskiego powiedziały agencji TASS, że dyskusje będą najprawdopodobniej skupiały się na sytuacji na Ukrainie po decyzji Patriarchatu Ekumenicznego w Konstantynopolu o mianowaniu dwóch egzarchów dla tego kraju w ramach rozpoczęcia procedur przyznawania autokefalii Ukraińskiemu Kościołowi Prawosławnemu. 7 września patriarcha konstantynopolski Bartłomiej mianował dwóch egzarchów dla tego kraju. Zostali nimi arcybiskup Pamfilii Daniel (Zeliński) ze Stanów Zjednoczonych i biskup Edmontonu w Kanadzie, Hilarion.

DEON.PL POLECA

 

 

Przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego metropolita Hilarion stwierdził, że obecna sytuacja zagraża światowemu prawosławiu schizmą.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Moskwa: dziś sesja nadzwyczajna Świętego Synodu Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego
Komentarze (1)
PP
paton paton
14 września 2018, 12:24
Partiarcha Cyryl ma się czego obawiać. Jeśli Konstantynopol uzna autokefalię Ukrainy to Putin mu już tego nie wybaczy. Taka porażka Rosji jest dla Putina nie do przyjęcia.