Pakistan: dżihadyści grożą atakami na kościoły

(fot. Free Grunge Textures - www.freestock.ca via Foter.com / CC BY)
KAI / kw

Liczne kościoły w pakistańskim Lahaurze otrzymały pogróżki, że w okresie Bożego Narodzenia będą celem zamachów. Zmusiło to wspólnoty zamieszkanej głównie przez chrześcijan dzielnicy Youhanabad do złożenia doniesień do władz i prośby o większą ochronę.

Informując o tym watykański serwis informacyjny Fides przypomniał, że w marcu br. przed jednym z kościołów katolickich oraz przed kościołem protestanckim w Youhanabadzie miały miejsce samobójcze ataki islamistów.

Na skutek tych incydentów członkowie wspólnot parafialnych wystawili straże, zrezygnowano też z organizacji kiermaszy bożonarodzeniowych oraz świątecznych dekoracji. Jedno ze stowarzyszeń chrześcijańskich w Pakistanie wezwało do modlitw o pokój.

Terroryzm, z którym kraj walczy od lat, dotyka w takim samym stopniu place, szkoły, meczety oraz kościoły, oświadczył Xavier Williams, kierujący inicjatywą "Life for All" (Życie dla wszystkich).

DEON.PL POLECA

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pakistan: dżihadyści grożą atakami na kościoły
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.