Watykan uznał cud eucharystyczny w Indiach. Na Hostii pojawiła się twarz Chrystusa

Watykan oficjalnie potwierdził cud eucharystyczny, do jakiego doszło w Indiach (fot. Deon.pl)
tribunechretienne.com / tk

Watykan oficjalnie uznał cud eucharystyczny, jaki wydarzył się w kościele Chrystusa Króla w Vilakkannur, w indyjskim stanie Kerala. 15 listopada 2013 roku podczas porannej Mszy świętej na konsekrowanej Hostii miała pojawić się twarz Chrystusa.

Cud Eucharystyczny w Indiach. Watykan potwierdza

Cud został oficjalnie ogłoszony 9 maja tego roku przez arcybiskupa Josepha Pamplany w tym samym kościele, gdzie przed 12 laty wydarzył się znak. Nuncjusz apostolski w Indiach abp Leopoldo Girelli przekazał dokument Watykanu potwierdzający autentyczność cudu.

DEON.PL POLECA

 

 

"Uroczysta proklamacja cudu eucharystycznego została zaplanowana na sobotę 31 maja 2025 roku podczas Mszy Świętej w Vilakkannur, której przewodniczyć będzie arcybiskup Girelli" – podaje serwis tribunechretienne.com.

Abp Pamplany w rozmowie z "Catholic Vote" powiedział, że "cud umacnia wiarę w rzeczywistą obecność Jezusa w Eucharystii".

Wydarzenie z Vilakkannur wpisuje się w kontynuację cudów eucharystycznych, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich stuleci i czasów nie tak odległych, jak cud w Tixtla w Meksyku (2006 r.), czy w Polsce w Sokółce (2008 r.).

DEON.PL POLECA


Skrupulatne śledztwo i obecność krwi na Hostii

Śledztwo ws. domniemanego cudu w Indiach przebiegało zgodnie z surowym protokołem. Hostię zabezpieczono i poddano badaniom naukowym oraz teologicznym. Na Eucharystii wykryto obecność krwi o grupie AB, czyli tej samej, jaką zidentyfikowano na Całunie Turyńskim.

Do cudu odniósł się jego bezpośredni świadek ks. Thomas Pathickal, proboszcz parafii w Vilakkannur. – W momencie podniesienia zobaczyłem, jak na konsekrowanej Hostii pojawia się plama. Zaczęła się powiększać i jaśnieć, aż ukazała się twarz – powiedział kapłan.

Wieść o cudownym wydarzeniu szybko obiegła okolicę. Do kościoła Chrystusa Króla zaczęło napływać tysiące wiernych, a Hostię wystawiono do adoracji. Ostatecznie sprawą zajęła się archidiecezja, która zleciła odpowiednie badania.

Źródło: tribunechretienne.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Watykan uznał cud eucharystyczny w Indiach. Na Hostii pojawiła się twarz Chrystusa
Komentarze (2)
GU
~Gienia Urban
6 czerwca 2025, 09:30
Do dzisiaj nie ma na ten temat informacji na stronie Watykanu. A to jedyne, wiarygodne źródło… jak to możliwe?
RC
~Roman Czytelnik
16 maja 2025, 23:14
Dziekujemy. Indie to nie tylko kraj ale oddzielna cywilizacja. Pan Jezus wie gdzie sie ukazac. Jeden cud i panstwo z miliardem obywateli i wielowiekowa tradycja. Alleluja