HMŚ: Świetny występ Adama Kszczota

Adam Kszczot (RKS Łódź) wystąpi w niedzielnym biegu finałowym na 800 m halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce w Dausze. 20-letni Polak zajął trzecie miejsce w pierwszym półfinale - 1.46,90.

Polak przegrał tylko z broniącym tytułu Sudańczykiem Abubakerem Kakim (triumfował dwa lata temu w HMŚ w Walencji) 1.46,45 i Kenijczykiem Boazem Kiplagatem Lalangiem 1.46,73. Znacznie wolniejszy był drugi bieg półfinałowy, który wygrał wicemistrz Europy Hiszpan Luis Alberto Marco - 1.51.05.

Z najsłabszym, szóstym rezultatem do niedzielego finału (godz. 15.30 czasu polskiego) awansował drugi z sudańskich średniodystanosowców, wicemistrz olimpijski z Pekinu na 800 m Ismail Ahmed Ismail. Do finału kwalifikowało się po trzech najlepszych zawodników z obydwu biegów.