Menadżerowie odkupili zakład papierniczy

PAP / drr

Przedstawiciele kadry menedżerskiej i fundusz inwestycyjny AVALLON MBO II przejęły papiernię w Kluczach (woj. małopolskie) po tym, jak poprzedni jej właściciel - amerykański producent artykułów higienicznych, koncern Kimberly-Clark wycofał się z produkcji w Polsce.

Jak poinformowali nabywcy w komunikacie, transakcja została już sfinalizowana. Oprócz fabryki w Kluczach nabyli oni także marki produktów: Velvet, Szast Prast oraz A’psik wytwarzanych w tym zakładzie. Wszystkie dotychczasowe operacje amerykańskiej firmy w Polsce będą się obecnie odbywać pod nową nazwą spółki Velvet CARE Sp. z o.o.

Transakcja została zrealizowana w drodze wykupu menedżerskiego, w ramach którego udziałowcami nowej firmy zostali fundusz specjalizujący się w tego typu wykupach AVALLON MBO FUND II oraz zespół menedżerów zarządzający polskim oddziałem amerykańskiej firmy.

Firmą pokieruje dwuosobowy zespół menedżerów: Artur Pielak, dyrektor generalny oraz Marek Ściążko, dyrektor zakładu w Kluczach, którzy stali na jej czele przed zmianą właścicielską.

DEON.PL POLECA


Strategia spółki zakłada rozwój posiadanych marek, a także wejście w nowe kategorie produktów. Obszar jej sprzedaży obejmuje region Europy Środkowo-Wschodniej. Zgodnie z umową nowi właściciele polskiego przedsiębiorstwa będą wyłącznymi dystrybutorami w Polsce specjalistycznych pieluszek i chusteczek nawilżanych dla dzieci, produkowanych przez amerykański koncern.

Fabryka wyrobów higienicznych w Kluczach, której historia sięga ponad stu lat, weszła w struktury koncernu Kimberly-Clark w 2003 roku. Produkuje wyroby higieniczne z papieru, takie jak papier toaletowy, ręczniki papierowe i chusteczki higieniczne. Zakład zatrudnia ponad 270 osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Menadżerowie odkupili zakład papierniczy
Komentarze (4)
jazmig jazmig
5 sierpnia 2013, 18:09
Ciekawe w jaki sposób Ci Managerowie dorobili sie takiej kasy że stac ich było kupic tak wielki zakład ?? ... Sprzedali puszki po piwie. Widać bolszewicką mentalność polegającą na tym, że skoro ktoś ma pieniądze, to zapewne je ukradł. Jak łatwo przeczytać, menedżerowie wyłożyli swoje pieniądze, a reszta to kredyt z firmy, która zawodowo zajmuje się kredytowaniem tego rodzaju transakcji. Jak znam życie, kredyt jest zabezpieczony na hipotece firmy, a sama firma posiada nowoczesne maszyny i technologie, wylansowaną markę Velvet oraz dobrą załogę, która pracuje, a nie strajkuje i protestuje. Menedżerowie uratowali miejsca pracy dla siebie i reszty załogi i mają szansę na tym zarobić. Należy im się szacunek, a nie podejrzliwość i rzucanie na nich podejrzeń.
4 sierpnia 2013, 23:34
Ciekawe w jaki sposób Ci Managerowie dorobili sie takiej kasy że stac ich było kupic tak wielki zakład ??
P
PL
4 sierpnia 2013, 21:12
Miejmy nadzieje,ze US i reszta wlaszy POlitycznej (Milicja i sady )przez ostatnie 10 lat juz sie nauczyl co to jest wykup menadzerski i nie bedize ich ciagal po aresztach i wiezieniach....
jazmig jazmig
4 sierpnia 2013, 17:57
Podoba mi się ta inicjatywa. Zamiast biadolić nad tym, że zagraniczny właściciel rezygnuje z produkcji w Polsce, menedżerowie zainwestowali swoje prywatne pieniądze, aby utrzymać produkcję. To jest właściwy sposób postępowania.