Dyrektorzy kopalń JSW podejrzani o korupcję

Dyrektorzy kopalń JSW podejrzani o korupcję
KWK Borynia (fot. jsw.pl)
PAP / psd

Dyrektorzy trzech kopalń, należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) - Boryni, Krupińskiego i Zofiówki - usłyszeli w środę zarzuty przyjmowania łapówek. Postawiła im je Prokuratura Apelacyjna w Katowicach.

Nieoficjalną informację o przedstawieniu dyrektorom zarzutów potwierdził PAP rzecznik prokuratury, Leszek Goławski. To część toczącego się od ponad roku śledztwa, w którym podejrzanych jest już ponad 20 osób. Chodzi o preferowanie firm kooperujących z górnictwem w zamian za łapówki.

Goławski powiedział, że postawione w środę zarzuty dotyczą lat 2007-2008. Dyrektor Zofiówki - Czesław K. - według prokuratury - przyjął prawie 25 tys. zł korzyści majątkowych. Dyrektor kopalni Krupiński - Krzysztof O. - jest podejrzany o przyjęcie 8,5 tys. zł, a dyrektor kopalni Borynia - Zbigniew C. miał przyjąć 6,5 tys. zł.

Prokuratura nie ujawnia, czy podejrzani przyznali się do brania łapówek. Dyrektorzy nie zostali zatrzymani - wezwano ich w środę do prokuratury, by przedstawić im zarzuty. Tego samego dnia w miejscach ich pracy dokonano przeszukań.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dyrektorzy kopalń JSW podejrzani o korupcję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.