"Albo finansowanie z budżetu, albo korupcja"

"Albo finansowanie z budżetu, albo korupcja"
Dobrze się stało: albo finansowanie z budżetu, albo korupcja na wielką skalę - mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP / drr

Dobrze się stało: albo finansowanie z budżetu, albo korupcja na wielką skalę - powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany o decyzję Sejmu, który postanowił, że subwencje dla partii politycznych nie będą zawieszone ani od przyszłego roku, ani w latach 2012-2013.

- Sądzę, że zgodnie z zasadami rozsądku i doświadczenia, takim doświadczeniem była choćby afera hazardowa, wszystko wskazuje na to, że stało się dobrze. Albo finansowanie z budżetu, albo korupcja na wielką skalę - innego wyjścia nie ma - powiedział Jarosław Kaczyński dziennikarzom w Sejmie po głosowaniu.

DEON.PL POLECAKaczyński zaznaczył, że ograniczenie finansowania partii oznaczałoby, że "jedyna realna partia opozycyjna" miałaby radykalnie ograniczone możliwości działania. - To jest droga ku sytuacji rosyjskiej. Dobrze się stało, że to nie zostało uchwalone - ocenił.

Kaczyński był też pytany o swoją utarczkę słowną z premierem Donaldem Tuskiem, który powiedział w piątek w Sejmie, że historia korupcji w Polsce to historia wszystkich partii. Jak mówił, "najciszej w tej sprawie powinni siedzieć posłowie PiS". Prezes PiS Jarosław Kaczyński, replikując z trybuny sejmowej, zapowiedział, że jeśli Tusk nie odwoła tych słów, to on wytoczy mu proces.

Kaczyński mówił później dziennikarzom, że Tusk, jeżeli "będą obowiązywały normalne reguły", przegra sprawę w sądzie.

Prezes PiS był też pytany czy do korupcji politycznej nie dochodziło za rządów PiS np. w trakcie negocjacji wiceprezesa partii Adam Lipińskiego z posłanką Samoobrony Renatą Beger. "Sprawa Beger, która jest często przytaczana, to była sytuacja, w której to pani Beger proponowała różne rzeczy i otrzymała odpowiedź negatywną. Więc tam żadnej korupcji nie było" - podkreślił Kaczyński.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Albo finansowanie z budżetu, albo korupcja"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.