Obamowie zaszczepili się przeciw A/H1N1

Obamowie zaszczepili się przeciw A/H1N1 (fot. whitehouse.gov)
PAP / ad

Amerykańska para prezydencka zaszczepiła się przeciwko grypie A/H1N1 - dowiedziały się we wtorek media. Przypomniały, że do dyspozycji Amerykanów jest niemal 100 mln dawek szczepionki na tę chorobę.

Prezydent USA sam przekazał informację o szczepieniu dziennikarce rozgłośni Urban Radio Networks i zachęcił rodaków, by też się zaszczepili.

DEON.PL POLECA

 

 

"Ludzie powinni zrozumieć, że szczepionka nie niesie ryzyka" - powiedział prezydent, a Biały Dom rozpowszechnił zdjęcie Baracka Obamy z podwiniętym rękawem w chwili, gdy pielęgniarka szczepi prezydenta.

"Michelle i ja właśnie się zaszczepiliśmy. Pragnęliśmy, aby dzieci w całym kraju otrzymały szczepionkę przed dorosłymi. A teraz jest dość szczepionek i dla dorosłych" - powiedział Obama.

Obie córki pary prezydenckiej, Sasha i Malia, zostały zaszczepione przeciwko A/H1N1 w październiku, gdy dawek szczepionki było mniej niż obecnie, a wirus nowej grypy atakował zwłaszcza dzieci i ludzi młodych.

AFP pisze, że ok. 1100 dzieci i 7500 dorosłych zmarło w następstwie zakażenia A/H1N1 w USA od kwietnia do połowy listopada. W tym samym czasie odnotowano 47 mln zachorowań. Hospitalizowano 213 tysięcy ludzi.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Obamowie zaszczepili się przeciw A/H1N1
Komentarze (3)
23 grudnia 2009, 09:52
O, i można je powiększyć, super :). Ten marine na zdjęciu może nie wpuścić św. Mikołaja z prezentami do domu Obamów.
Artur Demkowicz SJ
23 grudnia 2009, 08:52
Informacja może i nieważna, ale jak fajnie dobrane zdjęcie ;-)
Robert W
23 grudnia 2009, 08:14
No i co z tego, czy to takie ważne że ktoś zaszczepił?