Starcia policji z opozycją w Teheranie
Irańska policja starła się w poniedziałek ze zwolennikami opozycji na placu w centrum Teheranu, używając gazów łzawiących – poinformowali naoczni świadkowie.
– Policja używa pałek do rozpędzenia demonstrantów. Ludzie skandują antyrządowe hasła na placu Ferdowsi – powiedział świadek agencji Reutera.
– Policja użyła gazów łzawiących wobec grup manifestantów, którzy skandują hasła przeciwko prezydentowi Mahmudowi Ahamdineżadowi – dodał świadek, na którego powołuje się agencja AFP. Powiedział, że do starć doszło na ulicy przy uniwersytecie w Teheranie.
Policja i elitarne jednostki Strażników Rewolucji ostrzegały opozycję przed wykorzystywaniem państwowego wiecu z okazji Dnia Studentów do podsycania antyrządowych protestów. Zapowiedziano, że wszelkie "nielegalne" wiece spotkają się ze zdecydowaną reakcją.
Na niektórych reformatorskich stronach internetowych apelowano jednak o przybycie na manifestację przy uniwersytecie, gdzie odbędzie się państwowy wiec.
Inny świadek powiedział, że policja otoczyła uniwersytet w Teheranie.
Skomentuj artykuł