Zgwałcił i zabił Białorusinkę. Dorian S. skazany na dożywocie

Dorian S. został skazany na dożywocie za gwałt i morderstwo (fot. PAP/Przemysław Piątkowski)
PAP / tk

W piątek Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Doriana S. na dożywocie w systemie terapeutycznym za gwałt i morderstwo Lizy, 25-letniej obywatelki Białorusi. Zbrodni tej dokonał w centrum Warszawy pod koniec lutego ubiegłego roku.

Proces Doriana S. ruszył 4 grudnia i w większości toczył się za zamkniętymi drzwiami. W piątek zapadło nieprawomocne rozstrzygnięcie w tej sprawie.

DEON.PL POLECA

 

 

Zgwałcił i zabił Białorusinkę w centrum Warszawy

Do zbrodni doszło 25 lutego ub.r. Tego dnia rano nagą i nieprzytomną Elizawietę znalazł dozorca w bramie posesji przy ul. Żurawiej w Warszawie. Wezwał pogotowie i policję. Kobieta została przewieziona do szpitala. Była w stanie krytycznym. Zmarła 1 marca, nie odzyskawszy przytomności.

Sprawcą, którego policja zatrzymała jeszcze w dniu napaści, okazał się 23-latek. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli m.in. użyty do przestępstwa duży nóż kuchenny i kominiarkę.

Mężczyzna nie tylko zgwałcił kobietę, ale też zrabował jej dwa telefony komórkowe, kilka kart płatniczych i portfel. Usłyszał wtedy zarzuty rozboju, przestępstwa na tle seksualnym i usiłowania zabójstwa z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu trafił do aresztu. Po śmierci kobiety prokurator zmienił zarzut Dorianowi S. na zabójstwo na tle seksualnym i rabunkowym.

Źródło: PAP / tk

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zgwałcił i zabił Białorusinkę. Dorian S. skazany na dożywocie
Komentarze (1)
MP
~Marco Polo
17 stycznia 2025, 15:02
System terapeutyczny? Kolonia karna dla takiego.