Groźny wypadek na trasie pielgrzymki. Dwie osoby trafiły do szpitala
Podczas 45. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki doszło do niebezpiecznego zdarzenia. W czwartek, 6 sierpnia, podczas gwałtownej burzy konar drzewa spadł na idącą grupę pielgrzymów. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, informuje Echo Dnia.
Do wypadku doszło w miejscowości Szaniec w województwie świętokrzyskim. Ponad 40 uczestników pielgrzymki, wśród nich księża i opiekunowie pielgrzymki, musiało zmierzyć się z gwałtownym załamaniem pogody. Silny wiatr złamał gałąź drzewa, pod którym przechodziła akurat grupa pielgrzymów.
- „Sporych rozmiarów konar upadł na kilka osób. Pomocy poszkodowanym udzielili w pierwszej kolejności ratownicy medyczni z karetki, która towarzyszy pielgrzymom na trasie. Zdecydowano, że dwie osoby zostaną zabrane do szpital. Trzecia poszkodowana, która doznała otarć naskórka, została opatrzona na miejscu” – przekazał młodszy brygadier Marcin Wójcik z buskiej straży pożarnej, cytowany przez portal.
Po zdarzeniu strażacy usunęli z drogi blokujący konar, a grupa wróciła na trasę pielgrzymki.
Źródło: Echo Dnia / Elżbieta Zemsta / ws
Skomentuj artykuł