Leon XIV: nie ustawajmy w modlitwie o pokój
Historia uczy nas, że strategie oparte na sile gospodarczej i militarnej nie dają przyszłości dla ludzkości. Przyszłość leży w szacunku i braterstwie między narodami - powiedział Papież podczas pozdrowień po modlitwie Anioł Pański - informuje Vatican News.
Terroryzm
Ojciec Święty wyraził zaniepokojenie wiadomościami o niedawnych atakach na różne wspólnoty w Nigerii. Ich efektem są liczne ofiary śmiertelne. Papież wyraził swoją modlitewną bliskość ze wszystkimi ofiarami terroryzmu i przemocy. „Mam nadzieję, że właściwe władze będą nadal z determinacją działać na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony życia każdego obywatela” - dodał.
Pokój zaczyna się od godności!
Przypomniano także o wspomnieniu św. Józefiny Bakhity oraz obchodzonym Światowym Dniu Modlitwy i Refleksji Poświęconej Walce z Handlem Ludźmi. Leon XIV podziękował siostrom zakonnym oraz wszystkim, którzy angażują się w walkę oraz eliminację współczesnych form niewolnictwa. „Pokój zaczyna się od godności” - podkreślił Ojciec Święty.
Wobec kataklizmów
Papież zapewnił o swojej modlitwie w intencji mieszkańców Portugalii, Maroka, Hiszpanii, Włoch, którzy doświadczyli tragicznych skutków powodzi oraz osunięć ziemi. Zachęcił wspólnoty do solidarności.
Kapłani wierni w codzienności
W pozdrowieniach nie zabrakło także nawiązania do wczorajszej uroczystości beatyfikacyjnej w Huércal-Overa (Hiszpania) gdzie został beatyfikowany ks. Salvatore Valera Parra. Był to „proboszcz całkowicie oddany swojemu ludowi, pokorny i pełen troski w swojej posłudze duszpasterskiej”. Papież zachęcił: „Jego przykład księdza skupionego na tym, co najważniejsze, niech będzie zachętą dla dzisiejszych kapłanów, aby byli wierni w codziennym życiu, pełnym prostoty i powściągliwości”.
Skomentuj artykuł