Jak blisko jesteś z Jezusem - nowenna do Ducha Świętego [DZIEŃ TRZECI]

(fot. shutterstock.com)

Duch prowadzi nas zawsze do bliskości z Jezusem. I to takiej bliskości, która czasem wydaje się być zbyt śmiała.

Tyś namaszczeniem naszych dusz,

DEON.PL POLECA

 

 

Zdrój żywy, miłość, ognia żar.

A. Słuchanie:

Instrukcja:

Poświęć 10 minut na modlitwę. Wyłącz wszystkie źródła dźwięku. Usiądź spokojnie.

1. Spokojnie przeczytaj fragment Słowa.

DEON.PL POLECA


2. Zastanów się, gdzie Twoje serce się rozpala. Które zdanie "trafia" do Ciebie?

J 12, 1 - 7

Na sześć dni przed Paschą Jezus przybył do Betanii, gdzie mieszkał Łazarz, którego Jezus wskrzesił z martwych. Urządzono tam dla Niego ucztę. Marta posługiwała, a Łazarz był jednym z zasiadających z Nim przy stole. Maria zaś wzięła funt szlachetnego i drogocennego olejku nardowego i namaściła Jezusowi nogi, a włosami swymi je otarła. A dom napełnił się wonią olejku. Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który miał Go wydać: «Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim?» Powiedział zaś to nie dlatego, jakoby dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem, i mając trzos wykradał to, co składano. Na to Jezus powiedział: «Zostaw ją! Przechowała to, aby [Mnie namaścić] na dzień mojego pogrzebu.

B. Działanie:

Duch prowadzi nas zawsze do bliskości z Jezusem. I to takiej bliskości, która czasem wydaje się być zbyt śmiała. Poświęć dziś 15 minut na osobistą modlitwę w kościele. Może uda Ci tak zorganizować sobie dzień, aby pójść na Eucharystię? Może jest szansa, żeby pójść na chwilę adoracji w milczeniu? Po prostu bądź blisko ze swoim Panem.

Zobacz pozostałe odcinki:

Duszpasterz akademicki wspólnoty DA Winnica w Gdańsku Wrzeszczu. Bydgoszczanin. Ukończył filozofię na Akademii Ignatianum w Krakowie. Pracował w Szkole Kontaktu z Bogiem. Studiował teologię na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Podharcmistrz i kilkukrotny przewodnik grupy SZARA WAPM

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jak blisko jesteś z Jezusem - nowenna do Ducha Świętego [DZIEŃ TRZECI]
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.