40-lecie DA Dominik

Data rozpoczęcia: 12 maja 2012 godz. 12:00
Data zakończenia: 13 maja 2012 godz. 23:00
Miejscowość: Wrocław
Organizator: Duszpasterstwo Akademickie Dominik
Kontakt:
www.40lecie.pl
Udział: Płatny
Koszt udziału: wejściówka-cegiełka: 20 zł

Szanowni Państwo,

 

już tylko nieco ponad tydzień dzieli nas od wielkiego święta wrocławskiego środowiska akademickiego - Jubileuszu 40-lecia DA Dominik. Przygotowania mają się już ku końcowi. Oczywiście wciąż zachęcamy absolwentów do wzięcia udziału w obchodach i wypełnienia formularza zgłoszeniowego na stronie www.40lecie.pl. Ułatwi nam to organizację obchodów oraz zakup upominków, którymi chcemy obdarować tych, którzy działali w Dominiku przed nami.

 

A póki co ruszamy z rozprowadzaniem wejściówek-cegiełek na koncert zespołu Voo Voo. Grupa po raz pierwszy w swojej historii zagra koncert charytatywny i zrobi to właśnie z okazji 40-lecia Duszpasterstwa Akademickiego Dominik. Cały dochód z cegiełek przekażemy na konto fundacji Siła Uśmiechu, która opiekuje się dziećmi przewlekle chorymi, a którą założyła absolwentka naszego duszpasterstwa.


Na koncert zapraszamy drugiego dnia obchodów, w niedzielę 13 maja o godz. 21:30 do klubu Alibi. Sugerowany datek za wejściówkę-cegiełkę to 20 zł. Co zrobić, by ją mieć? Można ją nabyć przez naszą stronę internetową www.40lecie.pl lub w najbliższą niedzielę 6 maja po każdej mszy świętej przy wejściu do kościoła św. Wojciecha (obok Galerii Dominikańskiej). Wejściówki można też nabyć bezpośrednio w klubie Alibi.

 

Ponadto zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której znajduje się galeria zdjęć z 40 lat działalności DA Dominik. Mamy nadzieję, że każdy absolwent odnajdzie się chociaż na jednej fotograii. Zachęcamy również do dzielenia się swoimi wspomnieniami i fotografiami z duszpasterskich lat. Przede wszystkim jednak zapraszmy do udziału w obchodach Jubileuszu. Każdy (nie tylko absolwenci Dominika) znajdzie w nich coś dla siebie!

 

 

Plan obchodów
 
Sobota, 12 maja 2012
12.00 - 13.15 msza święta (kościół pw. św. Wojciecha)
13.30 - 15.00 poczęstunek (ogród klasztoru / sale duszpasterstwa)
15.00 - 17.00 projekcja filmu dokumentalnego o "Dominiku" (stary refektarz)
            panel dyskusyjny z udziałem duszpasterzy oraz absolwentów (stary refektarz)
17.00 - 19.30 poczęstunek (sale duszpasterstwa)
19.30 - 21.00 koncert jazzowy: "The Checkers" & "Sounds Groove" (stary refektarz)
 
Niedziela, 13 maja 2012
13.30 - 15.00 Czy Kościół nadąża za światem? -
debata pod patronatem wydawnictwa Znak, której uczestnikami będą:
    o.Ludwik Wiśniewski OP
    o.Tomasz Franc OP
    ks. Mirosław Maliński
    dr hab. Bożena Szaynok
    senator RP Jarosław Obremski
debata połączona będzie z promocją książki "Duszpasterz. Rozmowy z ojcem Ludwikiem Wiśniewskim" autorstwa dr hab. Bożeny Szaynok
21.30   koncert charytatywny zespołu Voo Voo (klub Alibi)
 
Obchodom towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna prezentująca cztery dekady działalności duszpasterstwa.
 
Podczas całego jubileuszu będziemy zbierać pieniądze na rzecz założonej przez absolwentkę "Dominika" fundacji "Siła Uśmiechu", z którą współpracuje "Dominik".