AUTORSKIE SPOTKANIA W SIECI

Data rozpoczęcia: 06 grudnia 2023 godz. 20:00
Data zakończenia: 06 grudnia 2023 godz. 21:00
Miejscowość: Łódź
Organizator: FUNDACJA CARPE DIEM
Kontakt:
ul. Narutowicza 127/20
90-146 Łódź

tel.: +48 603 677 815

e-mail: fundacja@carpediem.org.pl
www.carpediem.org.pl
Udział: Bezpłatny

W środę, 06 grudnia 2023 roku, o godz. 20.00
zapraszamy na program w ramach cyklu
Autorskie spotkania w sieci. Gościem Marka Zająca będzie
ks. Sylwester Warzyński – autorka książki
Życie w kulturze wyczerpania O KSIĄŻCE
To książka o człowieku Zachodu?
O kimś, kto na przełomie wieków doświadcza pewnego rodzaju znużenia, zmęczenia? Kogo codzienność naznaczona zostaje wszechobecnym ?zużyciem?, brakiem drogowskazów, podważeniem wszelkich dotychczasowych oczywistości?
To książka o kimś, kto w imię ostatecznie mglistych i nieokreślonych emancypacyjnych projektów opuszcza swój dom, bo - tak mu się przynajmniej wydaje - dawno już przestał być jego domem?
To rzecz o tym, że ów człowiek porzuca głębsze myślenie, tak naturalną dla człowieka refleksję, że staje się niezwykle pragmatyczny, doraźny, obojętny na prawdę, że przestaje liczyć się z rzeczywistością i zaczyna tworzyć zupełnie nowe światy, że rozmiłowuje się w nieokreśloności, że zdaje się tylko na swoje rozumienia, że przestaje odczuwać jakąkolwiek powinność?
Powyższy opis pochodzi od wydawcy. O AUTORZE
ks. Sylwester Warzyński ksiądz katolicki, dr filozofii, studia doktorancie na UKSW w Warszawie, były długoletni dyrektor Wydziału Duszpasterskiego i rzecznik Kurii Bydgoskiej, adiunkt na Wydziale Filozofii UKW w Bydgoszczy, członek Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, autor książek: Porzucony świat. Postmodernizm Nietzschego, Heideggera i Derridy, Życie w kulturze wyczerpania. Studium filozoficzne, współautor książki: Zrozumieć cierpienie? Wokół myśli Jana Pawła II i pytań o przyszłość chrześcijaństwa. Spotkanie będzie transmitowane na kanale
YouTube,
na profilu Fb Fundacji Link do zakupu książki w cenie promocyjnej 
https://tantis.pl/zycie-w-kulturze-wyczerpania-p3334581?utm_source=google&;utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_medium=css_max&utm_campaign=ksiazki-naukowe&cd=20707437098&ad=&kd=&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiA6vaqBhCbARIsACF9M6n3Cj2Ti0ShsocZ9DXmg1n7E4UUEjZqZRKu35iKpA36Q_e7LmurQqQaAi2OEALw_wcB
Pokaż mniej