Duchowe towarzyszenie w Adwencie

Data rozpoczęcia: 03 grudnia 2023
Data zakończenia: 24 grudnia 2023
Miejscowość: Warszawa
Organizator: JRS Poland - Jezuicka Służba Uchodźcom
Kontakt:
ul. Rakowiecka 61,
02-532 Warszawa
(wejście od strony ul. Boboli)

e-mail: warszawa@jrs.center
tel: +48 605 422 608
Udział: Bezpłatny

 

Duchowe towarzyszenie w Adwencie


„Oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł:

„Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu;

pozostań tam, aż ci powiem;

bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić”.

On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu;

tam pozostał aż do śmierci Heroda”. (Mt 2, 13-15)

W tym grudniowym czasie - symbolizującym oczekiwanie na Narodzenie Jezusa oraz na powtórne Jego przyjście - Jesuit Refugee Service Poland (JRS Poland)przeprowadza akcję Duchowego towarzyszenia modlitwą.

 

W trakcie trwania Adwentu tj. w okresie od 3 do 24 grudnia włącznie, chcemy towarzyszyć wszystkim tym, którzy będą w tym czasie w podróży- zmuszeni do opuszczenia swoich domów i wędrowania. Będziemy to czynić poprzez codzienną krótką modlitwę własną oraz podczas dwóch wspólnych medytacji ignacjańskich online. Celem naszego działania jest wsparcie modlitwą wszystkich tych, którzy będą w tym czasie w podróży - ucieczce.

 

Na świecie jest już ponad 110mln ludzi, którzy zmuszeni zostali do opuszczenia swoich domów. To jeden przymusowo przesiedlony człowiek na każde 75 osób.Uciekają, ponieważ ich życiu zagraża niebezpieczeństwo, jednak sama podróż w poszukiwaniu nowego miejsca schronienia niejednokrotnie stanowi równie wielkie zagrożenie. Tym, którzy przybędą do nas – często możemy pomóc bezpośrednio. Tych, którzy są wciąż w drodze – zawsze możemy wesprzeć naszą modlitwą.

Aby dołączyć do naszej akcji modlitewnej wystarczy, że napiszesz do nas "Jestem", w bezpośredniej wiadomości na Facebook’u lub na Instagramie Jesuit Refugee Service Poland (JRS Poland). Dla wszystkich, którzy się zgłoszą, wylosujemy dedykowaną osobę, za którą będą się modlić w czasie Adwentu od 3 do 24 grudnia. Zaprosimy Was również na wspólną medytację modlitewną w duchu ignacjańskim, która odbędzie się 10 i 17 grudnia. Codziennie będziemy zamieszczać także drobne przypomnienia o adwentowej modlitwie w naszych mediach społecznościowych.

Zapraszamy do spędzenia wspólnie tego wyjątkowego czasu!

JRS Poland

 

 

Linki do akcji Duchowe towarzyszenie w Adwencie:

https://www.facebook.com/JRSPoland/posts/pfbid028UHEw4PX8vNLUzcsgZPP46URzgqiRid7uXwVJYjrpgrZduLB86vp6s16hMDavfnRl

https://www.instagram.com/p/C0Ru6JiNJme/