Trubadurzy w koncercie 60-lecia „Znamy się tylko z widzenia”

Data rozpoczęcia: 03 grudnia 2023 godz. 18:00
Data zakończenia: 03 grudnia 2023 godz. 21:00
Miejscowość: Warszawa, Dewajtis 3, wejście B, Dobre Miejsce
Organizator: Klub Sportowy Polskie Himalaje im. Wandy Rutkiewicz
Kontakt:
kultura@dobremiejsce.org
Udział: Bezpłatny

Katolickie Centrum Kultury oraz Klub Sportowy Polskie Himalaje im. Wandy Rutkiewicz, mają zaszczyt zaprosić na koncert 60-lecia zespołu Trubadurzy, który po raz pierwszy będzie gościł na scenie "Dobrego Miejsca" w Lesie Bielańskim.

DATA: 03 grudnia 2023 r. godz.: 18:00. MIEJSCE: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B BILETY: od 60 zł - dostępne on-line kupisz - https://www.kupbilecik.pl/imprezy/96632/Warszawa/Trubadurzy/a także stacjonarnie godzinę przed wydarzeniem (KASA BILETOWA w informacji w wejściu B).

Ich piosenki śpiewała cała Polska i nadal śpiewają kolejne pokolenia. Wylansowali wiele przebojów, m.in. „Kasia", „Krajobrazy", „Słoneczniki-kwiaty", „Byłaś tu", „Kim jesteś", „Ej, Sobótka, Sobótka", „Cóż wiemy o miłości", „Przyjedź mamo na przysięgę", „Nie przynoś mi kwiatów dziewczyno", „Znamy się tylko z widzenia". Inicjatorem powstania zespołu był w 1963 roku 17-letni wówczas Sławomir Kowalewski. Zainspirowany twórczością The Beatles chciał stworzyć supergrupę bigbeatową, której miejscem powstania była Łódź. Pomysłem zaraził Krzysztofa Krawczyka, z którym muzykował podczas szkolnych akademii. Będąc na wakacjach w miejscowości Mielno, zachęcił do współpracy gitarzystów Jerzego Krzemińskiego i Bogdana Borkowskiego. Kolejną osobą, która dołączyła do formacji był wokalista i perkusista Marian Lichtman. I właśnie w takim składzie, wielokrotnie spotykali się na próbach, zaś regularne występy rozpoczęli w Estradzie Łódzkiej w 1964 roku. To właśnie od tego czasu liczona jest oficjalna data powstania zespołu. Nazwę Trubadurzy wymyślił główny prowodyr – Sławomir.

W 1965 roku muzycy odnieśli pierwszy poważny sukces na festiwalu w Opolu, gdzie otrzymali nagrodę za debiut. W klasycznym okresie swojej twórczości, między 1968 a 1976 rokiem, grupa wytworzyła charakterystyczne brzmienie łączące rock and rolla ze stylistyką wschodniosłowiańskiej muzyki ludowej. Natomiast charakterystyczne stroje projektował legendarny Szymon Kobyliński, jeden z prekursorów polskiego komiksu. Nawiązywały one do muszkieterów, bohaterów książek Aleksandra Dumasa.   Bywało, że Trubadurzy spędzali w trasie 360 dni w roku. Do domu wracali na Boże Narodzenie, bo na Wielkanoc - nie zawsze. Objechali pół świata, jako ambasadorowie polskiej kultury wystąpi na inauguracji igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku.   "W tym naszym długim życiu robiliśmy to, co najlepiej potrafimy - dawaliśmy ludziom mnóstwo piosenek, a wiele z nich stało się przebojami"- mówi Marian Lichtman.

Zespół TRUBADURZY wystąpi w składzie:
Sławomir Kowalewski - gitara basowa, śpiew
Marian Lichtman - perkusja, śpiew
Jacek Malanowski - keyboard, śpiew
Tadeusz Urbański - gitara solowa, śpiew www.dobremiejsce.org