Bóg i Wojownicy Lunaparków na FFNZ

Data rozpoczęcia: 10 grudnia 2023 godz. 18:00
Data zakończenia: 10 grudnia 2023 godz. 20:21
Miejscowość: Warszawa, Dewajtis 3, wejście B, Dobre Miejsce
Organizator: Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury, Akademia Katolicka w Warszawie
Kontakt:
kultura@dobremiejsce.org
Udział: Płatny
Koszt udziału: 18-20

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce oraz Akademia Katolicka w Warszawie zapraszają na pokaz filmowy z cyklu kina dyskusyjnego "Forum Filmów Nie-Zwyczajnych". Spotkanie filmowe tradycyjnie poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości oraz wykładowca AKW. Tym razem pragniemy zaprezentować Państwu nieco kontrowersyjny, zabawny, lecz skłaniający do refleksji i nadziei film pt. "Bóg i Wojownicy Lunaparków".

Data: 10.12.2023 r., godz. 18:00
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B
Bilety - w cenie 18/20 zł dostępne on-line na www.dobremiejsce.org oraz stacjonarnie godzinę przed wydarzeniem (KASA BILETOWA w Informacji w wejściu B)

Syn podejmuje krucjatę, której celem ma być nawrócenie ojca. To niezwykle karkołomne zadanie, bo ojcem jest Andrzej Rodan – autor skandalizujących powieści z końca lat 80. i zaprzysięgły ateista.
Wspólna podróż po Polsce przywoła mnóstwo wspomnień, ale przede wszystkim stanie się okazją do kolejnych starć. Żarliwość neofity zostanie wystawiona na ciężką próbę przez nieprzebierającego w słowach, zgryźliwego antyklerykała.

"Jakiś czas temu Paweł przeżył głębokie nawrócenie. Jest zaangażowany w działalności grup charyzmatycznych. Na sercu przede wszystkim leży mu zbawienie ojca. Zwłaszcza że ten dobiega już osiemdziesiątki. Rzadko można spotkać się z taką determinacją i walką o duszę bliskiej osoby. Paweł nie poddaje się i proponuje ojcu wycieczkę śladem… sanktuariów. Organizuje też spotkania z ludźmi, którzy przeżyli niezwykłe nawrócenia albo zostali cudownie uzdrowieni. Dla ojca to ważne, bo zmaga się z chorobą serca. Perspektywa przejścia do wieczności jest coraz mniej odległa.
Czy tylko tak można tłumaczyć zgodę zagorzałego antyklerykała na podróż śladami świętych miejsc? Chęć spotkania ludzi głębokiej wiary, wśród których wielu to neofici? A może kieruje nim ojcowska miłość i chęć powrotu do wspomnień?" - źródło Aleteia.org

Recenzje:
Nie przegap tego filmu! - Jolanta Tokarczyk (ALETEIA)
Nie pamiętam, kiedy ostatni raz jakiś dokument tak mnie rozbawił - Łukasz Adamski (INTERIA)
Na 90 minut świat dookoła zastyga w magicznym bezruchu - Jan Brzozowski (FILM.ORG.PL)

www.dobremiejsce.org