Ciało Świątynią Ducha Świętego

Data rozpoczęcia: 19 kwietnia 2024
Data zakończenia: 21 kwietnia 2024
Miejscowość: Warszawa
Organizator: Centrum Duchowości Sacre Coeur
Kontakt:
ul. Taneczna 65
02-829 Warszawa
tel. 518 222 206
e-mail: centrum@siostry-sc.pl
www.rekolekcje-sc.pl
Udział: Płatny
Koszt udziału: 640 zł

Nasze ciało, „stworzone na obraz i podobieństwo Boże” (Rdz 1, 26-27), jest mieszkaniem, świątynią Boga – Ducha Świętego (1 Kor 6,19). Od momentu chrztu, kiedy każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga, On - Duch Święty, zapragnął uczynić sobie z ciebie dom, nie do wynajęcia, lecz na stałe. I wierzysz w to czy nie, On i tak w tobie jest. Rodzi się pytanie, w jaki sposób traktujemy tę świątynię Boga? Nasze ciało jest szczególnym darem Boga dla nas. Służy nam w codzienności, potrzebujemy go do wypełniania naszej misji życiowej, naszego powołania, realizowanego w codziennych aktywnościach. Może stać się naszym sprzymierzeńcem w czasie modlitwy, zwłaszcza medytacji czy kontemplacji, wymagających dłuższego trwania w bezruchu. Proponowana sesja rekolekcyjna będzie łączyła elementy wyciszenia rekolekcyjnego z ćwiczeniami somatycznymi. Codzienne medytacje i adoracja mają pomagać nam odkrywać dar stworzenia.

Zapraszamy osoby o różnym doświadczeniu religijnym i w każdym wieku.

 

Proszę przywieźć: ciepły, wygodny dres, skarpety, szal lub kocyk do przykrycia, miękką matę lub koc na którym będą ćwiczenia. W razie pytań prosimy o kontakt z p. Małgorzatą Mączko, tel. 515 700 243, która poprowadzi tę sesję we współpracy z ekipą Centrum Duchowości.

Małgorzata Mączko: instruktor ćwiczeń somatycznych, zwanych świadomością ciała - terapią poprzez ruch. Członek Instytutu Edukacji Somatycznej – The Somatics Society Representing the Bodily Arts and Siences. Obecnie mieszka w Bydgoszczy, gdzie prowadzi prywatną praktykę - zajęcia ze świadomości ciała i terapię ruchem. Ponadto służy swoimi umiejętnościami i wiedzą w czasie warsztatów prowadzonych w różnych częściach Polski i za granicą.