I Ogólnopolska pielgrzymka autostopowiczów na Jasną Górę

Data rozpoczęcia: 28 września 2012 godz. 18:00
Data zakończenia: 29 września 2012
Miejscowość: Choroń - Jasna Góra
Organizator: Jesteśmy nieformalnym ruchem \"Pięknostopowiczów\", gronem pasjonatów, zakochanych w Bogu miłośników autostopu.
Kontakt:
http://www.facebook.com/events/380290902044921/
Udział: Płatny
Koszt udziału: 10

28-29 września po raz pierwszy autostopowicze z całej Polski będą wspólnie pielgrzymować na Jasną Górę - trochę autostopem, trochę na piechotę - z Choronia na Jasną Górę.

W Święto Archaniołów [bo przecież Rafael zna wszystkie drogi, Gabriel niesie wieści a Michael broni Prawdy"> a więc w ostatnią sobotę września, o godzinie 12. w samo południe odprawiona będzie Msza Święta Pierwszej Pielgrzymki Autostopowiczów na Jasną Górę przy Obrazie, w Kaplicy.

Zanim jednak dotrzemy na Jasną Górę, to przybędziemy na stopa ze wszystkich stron Polski 28 września do Choronia i stamtąd 29 września już pieszo wyruszymy na Jasną Górę, aby podziękować Bogu za autostopowe podróże oraz powierzyć Jego opiece i prowadzeniu nasze kolejne wyprawy.

PROGRAM:

Spotykamy się wszyscy w piątek, 28 września, w Choroniu pod Częstochową (dojazd autostopem we własnym zakresie) na Mszy Świętej o godzinie 18.00.

Mamy zapewniony nocleg w szkole (zabierzcie śpiwory i karimaty).

O 6 rano w sobotę wyruszamy na Jasną Górę.
Podczas drogi będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.

W programie pielgrzymki m.in:
- Msza Św. na Jasnej Górze o godz. 12
- świadectwa z rekolekcji autostopowych i doświadczania Boga podczas innych podróży
- spotkanie organizacyjne dotyczące kolejnych edycji rekolekcji autostopowych oraz utworzenia duszpasterstwa autostopowiczów/ stowarzyszenia
- warsztat autostopowy dla początkujących autostopowiczów oraz wymiana autostopowych doświadczeń dla bardziej zaawansowanych :)
- wspólna modlitwa
- konferencja i warsztaty w grupach
- gry i zabawy integracyjne
- ognisko

W Częstochowie przewidziany jest nocleg pod namiotami, więc jeśli dysponujecie ekwipunkiem biwakowym, weźcie go ze sobą.

Zabierzcie ze sobą: wygodne buty, kubek, zupkę chińską/kisiel/coś w proszku do zalania wrzątkiem, prowiant na drogę, płaszcz przeciwdeszczowy, śpiwór i karimatę, ewentualnie namiot (jeśli macie i zostajecie na noc w Częstochowie).

Składka: 10 zł (ale pieniądze nie mogą być przeszkodą do udziału w pielgrzymce)

Do pielgrzymowania z nami zapraszamy również kierowców, którzy podwożą autostopowiczów!

Prosimy o modlitwę!