Mosty zamiast murów czyli o sztuce porozumiewania się

Data rozpoczęcia: 28 września 2012 godz. 16:30
Data zakończenia: 30 września 2012 godz. 12:00
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Organizator: Księża Jezuici - Dom Rekolekcyjny św. Józefa w Czechowiceach-Dziedzicach
Kontakt:
Dom Rekolekcyjny św. Józefa - Księża Jezuici
Al. Św. Andrzeja Boboli 1
43-502 Czechowice-Dziedzice
tel./fax: (032)-215-33-67
e-mail: betania@adres.pl
www.czechowice.deon.pl
Udział: Płatny

Wzajemnego porozumienia nie można sobie wyobrazić bez komunikacji. Jak wiele zależy  od dobrej komunikacji wszyscy dobrze wiemy. Z powodu jej braku powstają różne nieporozumienia i konflikty, które nas wiele kosztują w życiu osobistym, rodzinnym, wspólnotowym i zawodowym. Na czym jednak skuteczna komunikacja polega i jak rozwiązywać powstające konflikty? Ta sesja pozwoli uczestnikom przemyśleć i poprawić własny sposób komunikowania się oraz spojrzeć inaczej na rolę konfliktów w życiu.


Sesję prowadzi: o. Janusz Śliwa SJ, wieloletni dyrektor „Silesiusa” we Wrocławiu i „Theotokos” w Gliwicach. Obecnie Proboszcz w parafii św. Andrzeja Boboli  w Czechowicach-Dziedzicach.

Podczas sesji i skupień rozważamy różne aspekty życia chrześcijańskiego. Poruszane tematy pozwalają przenieść doświadczenie wiary na grunt codziennego życia.


Sesje weekendowe odbywające się w Domu Rekolekcyjnym św. Józefa w Czechowicach-Dziedzicach to również czas wyciszenia, odpoczynku, z możliwością rozmów z kierownikiem duchowym oraz zaproszonym wykładowcą.