Niedzielne Bajeczki – Złote Jajko

Data rozpoczęcia: 10 grudnia 2023
Data zakończenia: 10 grudnia 2023
Miejscowość: Warszawa, Dewajtis 3, plac przy Kościele, Dobre Miejsce
Organizator: Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury,
Kontakt:
kultura@dobremiejsce.org
Udział: Bezpłatny

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na wyjątkowy spektakl Teatru Lalek "Igraszka", pt. „Złote Jajko". Wydarzenie wpisuje się w cykl Niedzielnych Bajeczek, który Dobre Miejsce praktykuje już od wielu lat.

Teatr "Złote Jajko": Data: 10 grudnia 2023 r. godz.: 13:00. Miejsce: Aula im. bł. J. Popiełuszki, Dewajtis 3, Warszawa Bilety: wstęp wolny - darmowe wejściówki do pobrania na www.dobremiejsce.org (dostępne od 1 grudnia).

Na motywach bajki Władymira Orłowa w tłumaczeniu Elżbiety Dąbrowy.

Chytra Lisica ma pomysł na szybkie wzbogacenie się. Swój plan przedstawia koledze w złodziejskim fachu – Wilkowi. Muszą razem ukraść babci i dziadkowi jajko, z którego potem wykluje się kura znosząca złote jajka. Niestety, zamiast kury wykluwa się kogucik – trzeba go wychować… Oj, Lisica bardzo się zdenerwuje! Co z tego wyniknie?

W „Złotym jajku” dzieci zobaczą (nie)groźnego Wilka, który niespodziewanie staje się tatą, uroczego Kurczaka, który będzie miał osobliwych rodziców. Nasz spektakl to opowieść, z której dzieci dowiedzą się, że nawet ktoś bardzo zły może się zmienić w dobrego i kochającego.

Nie zabraknie tego, do czego przyzwyczaiła „Igraszka”: dobrej muzyki, autorskich piosenek śpiewanych na żywo, wspaniałej gry aktorskiej i – co najważniejsze – uśmiechu na twarzach naszych widzów.