Rekolekcje o Śródziemiu w Kokotku - "Zawsze jest nadzieja".

Data rozpoczęcia: 12 kwietnia 2024 godz. 19:01
Data zakończenia: 14 kwietnia 2024 godz. 13:00
Miejscowość: Lubliniec - Kokotek
Organizator: Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA
Kontakt:
Oblackie Centrum Młodzieży Niniwa
ul. Posmyk 5
42-700 Lubliniec
Udział: Płatny
Koszt udziału: 250

1. Dobro vs zło. Opatrzność w Śródziemiu. Walka duchowa. Brzemię pierścienia i małe ręce hobbitów. To niektóre elementy składające się na chrześcijańskie przesłanie powieści stulecia, o których usłyszycie w kwietniowy weekend w Oblackim Centrum Młodzieży. Warunki hotelowe.

 

2. Zapraszamy na rekolekcje o chrześcijańskim przesłaniu „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena. Będą hobbici, lembasy, orki, cała drużyna i pierścień władzy. W ten weekend usłyszycie w Kokotku brzęk mieczy, odgłosy walki w Helmowym Jarze i naradę drzewców.

 

3. W czasie czwartej edycji rekolekcji w Kokotku powiemy: dlaczego Tolkien jest subtelnym ewangelizatorem? Jaką funkcję pełni mit w twórczości profesora z Oksfordu? Dlaczego wszystkie mitologie dążyły właśnie do wydarzeń zbawczych? Dlaczego śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa to największy i prawdziwy “mit”?

 

4. Tym razem będziemy przyglądali się wątkom Eukatasrophe czyli fragmentom “Władcy Pierścieni” w których dostrzegamy szczęśliwe zakończenie. To z Ewangelii J.R.R. Tolkien zaczerpnął wątki, w których nagromadzony dramat wydarzeń jest prawie nie do uniesienia a zostaje rozwiązany ingerencją “z góry”.

 

5. Tak jak Biały czarodziej, wpuszczał promień światła i mądrości, które pomagało wolnym rasom Śródziemia wygrywać bitwy z siłami zła, tak Zmartwychwstanie Jezusa daje doświadczenie wolności i rodzi w każdym, kto wierzy odwagę i nadzieję na kolejny etap swoich zmagań.

6. Wątki nadziei i wygrane bitwy prowadzą do najważniejszego spotkania… ze Zmartwychwstałym. Będą nam pomagać w tym nieoczywiste rozważania Drogi Światła.

7. Tę edycję rekolekcji wzbogaci po raz kolejny pan Ryszard Derdziński, który posiada najlepszy w Polsce warsztat wiedzy na temat Śródziemia.

Rekolekcje gromadzą uczestników z różnych stron polski, zapraszamy i Ciebie. Możesz liczyć że spotkasz fanów profesora Tolkiena, będzie też okazja do rozmów, pogłębionej modlitwy, możesz się wyspać a to wszystko w malowniczej scenerii Kokotka.

Zapisy na stronie: www.wydarzenia.niniwa.pl